Janina Waszczuk

Wszystko o mruczkach. Dzieci kochają kanapowce i te biegające po dachach

Maluchy na ostatnich zajęciach  robiły kociaka, w kórym będą trzymać kredki Fot. Nadesłane Maluchy na ostatnich zajęciach robiły kociaka, w kórym będą trzymać kredki
Janina Waszczuk

Niedawno był Międzynarodowy Dzień Kota. Ostatnie zajęcia w bibliotece w kąciku malucha były związane z tymi zwierzakami.

Dzieci dowiedziały się, że chociaż koty wyglądają niewinnie, mają w korzeniach dzikie kuzynostwo zamieszkujące najdalsze zakątki świata. Niegdyś koty były uważane za stworzenia święte i oddawano im najwyższą cześć. Po pewnym czasie zrodził się mit, że przynoszą pecha. Szczególnie oberwało się tym czarnym, które ponoć były nieodzownymi kompanami czarownic.

Dachowce potrafią być wiernym przyjacielem.

- Skąd to wszystko wiemy? Z książek „Kot myśliwy“ i „Szczęście śpi na lewym boku" Renaty Piątkowskiej, które czytaliśmy podczas zajęć - opowiada prowadząca zajęcia. - Uczestnicy kącika małego czytelnika świętowali ten dzień szeregiem „kocich zabaw“, rozpoznawali słynne koty z bajek, dowiedzieli się ciekawych informacji, a także słuchali bajek z kocimi przygodami.

Na zajęciach plastycznych każdy miał okazję wykonać własnego kociaka, który służy do przechowywania kredek. Całe zajęcia zakończyły się wypożyczeniem książek z kocimi bohaterami.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.