Wszyscy stanęli na podium w Janikowie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Wszyscy stanęli na podium w Janikowie

Maciej Drabikowski

Cztery drużyny z Inowrocławia świetnie wypadły w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka, który odbył się w Janikowie.

Nasze miasto w tym prestiżowym turnieju reprezentowały dziewczynki z UKS Szóstka (kategorie U-8, U-10, U-12) oraz chłopcy z akademii piłkarskiej Mały Piłkarz (kat.U-8).

Bardzo dobrze spisały się wszystkie drużyny z Inowrocławia, którym udało się zająć miejsca na podium. Jednak ze zwycięstwa cieszyły się tylko dziewczyny z Szóstki w kat. U-10. Wyjadą na finał ogólnopolski turnieju do Warszawy, gdzie przez weekend majowy oprócz udziału w turnieju obejrzą na Stadionie Narodowym mecz finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Lechem Poznań. Trenerem wszystkich drużyn z Inowrocławia biorących udział w turnieju jest Marcin Kozłowski.

W kategorii U-10 piłkarki Szóstki w meczach grupowych pokonały Tęczę Bydgoszcz 4:1 i Kanię Toruń 7:1. W półfinale Szóstka zwyciężyła Orkan Zławieś Wielka 4:1. Natomiast w finale były lepsze od Gola Brodnica 3:0. Bramki dla drużyny Szóstki zdobywały Oliwia Jendrasiak 9, Julita Lipińska 5, Oliwia Niewiadomska 2, Martyna Cupriak, Kornelia Wielandt. Martyna Cupriak została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

W kategorii U-12 Szóstka w meczach grupowych pokonała Gola Brodnica 4:3, Golub-Dobrzyń 7:0 oraz Gostycyn 7:0. W ćwierćfinale zwyciężyła SP Skwirno 4:0, natomiast w półfinale przegrała z Tęczą Bydgoszcz 0:2, późniejszym triumfatorem.

W meczu o brąz zespół Marcina Kozłowskiego wygrał z Kanią Toruń 4:1. Bramki dla Szóstki zdobyły: Justyna Frankowska 8, Martyna Przystańska 7, Barbara Kargul 6, Wiktoria Paul 2, Zuzanna Cupriak. Justyna Frankowska została najlepszą strzelczynią zawodów.

W kategorii U-8 wystąpiły tylko trzy drużyny. Szóstka zwyciężyła SP Kijewo Królewskie 3:0 oraz uległa Orkanowi Zławieś Wielka 1:2. Zajęły drugie miejsca. Gole uzyskały: Maja Bednarczyk 3, Wiktoria Wiśniewska. Maja Bednarczyk została wybrana najlepszą zawodniczką.

W kategorii U-8 chłopców wystąpił Mały Piłkarz Inowrocław. Chłopcy w meczach grupowych zwyciężyli drużynę z Rypina oraz zremisowali z Football Academy Toruń i Dwunastką Włocławek. Te rezultaty dały awans do półfinału, w którym za mocny okazał się Gol Brodnica.

W meczu o trzecie miejsce ponownie przeciwnikiem Małego Piłkarza była Dwunastka Włocławek.

Inowrocławianie znów zwyciężyli i stanęli na najniższym stopniu podium. Bramki strzelili: Oliwier Paluszak 5, Miłosz Franków 3, Kacper Chruściński 2, Paweł Rzadkowalski 2, Maciej Jendrasiak, Adam Ziemiański. Paluszak zdobył tytuł króla strzelców turnieju.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.