Wspólnie pomagamy, razem pójdziemy w orszaku królów

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Jolanta Młodecka

Wspólnie pomagamy, razem pójdziemy w orszaku królów

Jolanta Młodecka

Wolontariusze zbierali pieniądze i dzięki temu można było przygotować na święta 23 paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Stowarzyszenie Unitis Viribus istnieje oficjalnie od 2004 roku, ale działalność swoją rozpoczęło już w roku 1999. - Jesteśmy organizacją pozarządowa, działającą na polu pomocy społecznej, zwłaszcza na rzecz osób ubogich, niepełnosprawnych i chorych. Jesteśmy zawsze tam gdzie nas oczekują, proszą o pomoc, sygnalizują dziejące się zło i krzywdę - mówi prezes Anna Walczak.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez współpracę z kołami wolontariuszy, istniejącymi w szkołach, organizowanie akcji charytatywnych, imprez publicznych i kolonii, udzielanie pomocy finansowej i materialnej rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Organizują też poradnictwo specjalistycznego i pomoc osobom bezrobotnym w pozyskiwaniu miejsc pracy, szkolenia i warsztaty edukacyjne i rozwojowe dla wolontariuszy. Realizacją wiele projektów i programów dla dzieci i młodzieży.

Siedziba stowarzyszenia dzięki życzliwości dyrekcji mieści się w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Mają tu dostęp do internetu, co ułatwia działalność.

- W naszym stowarzyszeniu nie ma pracowników etatowych. Wszyscy pracują społecznie, pełniąc różne funkcje. Organizacją i koordynowaniem pracy wolontariuszy w szkołach zajmują się opiekunowie - dodaje Anna Walczak.

Stowarzyszenie Unitis Viribus jest głównym organizatorem orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przejdzie ulicami miasta. Projekt koordynuje Irena Szynkowska. Rok temu zorganizowany został po raz pierwszy i odniósł ogromny sukces. Nie zawiedli organizatorzy i uczestnicy, w ogromnej większości uczniowie i nauczyciele radziejowskich szkół. Nie zawiedli też mieszkańcy, którzy tłumnie przyglądali się jasełkowej inscenizacji, potem sami uczestniczyli w orszaku.

Miejmy nadzieję, że kolejna inscenizacja będzie równie udana. Przygotowania idą pełną parą!

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.