Jolanta Młodecka

Wspólnie o bezpieczeństwie

Spotkanie  wpisało się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Fot. Jotem Spotkanie wpisało się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.
Jolanta Młodecka

To było spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na terenie powiatu radziejowskiego. Komendanci służb mundurowych zaprosili samorządowców.

Gospodarzami byli insp. Sławomir Kosiński, komendant powiatowy policji i bryg. Sławomir Jagas, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. Na spotkanie zaprosili samorządowców, władze powiatu.

Debata rozpoczęła się od przedstawienia skali zagrożeń oraz wyników pracy radziejowskich strażaków. - W minionym roku strażacy wyjeżdżali na interwencje znacznie częściej, niż w latach poprzednich, przynajmniej o jedną trzecią - mówił bryg. Sławomir Jagas.

- To był wyjątkowy dla służb ratowniczych rok, między innymi ze względu na pamiętną nawałnicę. W ciągu dwóch tygodni mieliśmy dwieście trzydzieści interwencji. Odnotowaliśmy też znacznie więcej wypadków drogowych.

Komendant Sławomir Jagas, korzystając z faktu, że na spotkanie przybyli przedstawiciele samorządów gminnych, zaapelował o przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych zwłaszcza na wsiach, eliminowanie niebezpiecznego procederu wypalania traw.

O działaniach radziejowskich policjantów mówił komendant, insp.Sławomir Kosiński. W powiecie radziejowskim, poza jednym przypadkiem zabójstwa, nie odnotowano poważniejszych wykroczeń kryminalnych. Niestety, nie brakuje innych interwencji - w sumie w ubiegłym roku zanotowano ich około 4 tysiące, w tym 200 domowych. 185 osób - z różnych powodów - spędziło jakiś czas w miejscowym areszcie. Odnotowano spadek śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. W ubiegłym roku zginęły dwie osoby, a rok wcześniej - sześć osób.

Dodajmy, że radziejowscy policjanci prowadzą niezwykle aktywną profilaktykę, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.