Joanna Krężelewska

Wspólna praca w ogrodzie będzie integrować pokolenia

Dzięki dofinansowaniu z programu „Działaj Lokalnie” Akademia Seniora wraz z podopiecznymi Dziennego Domu Senior+ oraz wolontariuszami tworzy zieloną Fot. Waldemar Kosowski Dzięki dofinansowaniu z programu „Działaj Lokalnie” Akademia Seniora wraz z podopiecznymi Dziennego Domu Senior+ oraz wolontariuszami tworzy zieloną przestrzeń w sercu miasta.
Joanna Krężelewska

Od dziesięciu miesięcy w budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 1 w Sianowie działa Dzienny Dom Senior+. Otaczały go zaniedbane tereny zielone. Czas przeszły jest tu jak najbardziej adekwatny - miejsce to zamieniło się w piękny ogród.

Będzie jeszcze piękniej i będzie gwarno - to Ogród Pokoleń, w którym integrować się będą starsi i młodsi mieszkańcy miasta i gminy. - Celem projektu „Sianowski Ogród Pokoleń” jest przeciwdziałanie izolacji i samotności osób starszych poprzez stworzenie miejsca wielopokoleniowych spotkań, umożliwiającego organizację systematycznych i różnorodnych form aktywnego spędzania czasu wolnego - informuje Milena Szczepańska-Zakrzewska, dyrektorka Domu Sieniora.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.