Wsparcie w walce o dokończenie obwodnicy

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Jakubczak
Agnieszka Nawrocka

Wsparcie w walce o dokończenie obwodnicy

Agnieszka Nawrocka

Gmina Mogilno przygotowuje się do budowy kolejnego etapu obwodnicy. W staraniach pomaga poseł PO Krzysztof Brejza.

Powstanie kolejnego etapu mogileńskiej obwodnicy ma być jedną z największych drogowych inwestycji w najbliższych latach. Droga ma być przedłużenie istniejącej od 2013 roku obwodnicy. W tym roku ratusz mogileński chce zlecić wykonanie projektu drogi. Burmistrz Leszek Duszyński deklarował niedawno, że dokończenie obwodnicy to priorytet. Już w ubiegłym roku władze rozmawiał z marszałkiem województwa Piotr Całbeckim w sprawie dofinansowania budowy. Przypomnijmy, że pierwszy etap także być dofinansowany przez samorząd województwa.

Władzom miasta postanowił pomóc poseł Krzysztof Brejza. Jak informuje Magdalena Łośko, dyrektor biura poselskiego. Parlamentarzysta wystąpił do marszałka Całbeckiego z interwencją w sprawie drogi. Poseł zwrócił uwagę, że wykonany dotąd 5,5-kilometrowy odcinek dochodzi do drogi powiatowej (do ulicy Witosa w Mogilnie), a nie do drogi wojewódzkiej.

- Parlamentarzysta zasygnalizował marszałkowi konieczność pełnego wykonania obwodnicy Mogilna. Odcinek tzw. obwodnicy wschodniej liczyć ma 1200 metrów, ale jest kluczowy dla ograniczenia ruchu tranzytowego - informuje Magdalena Łośko.

Poseł poprosił Piotra Całbeckiego o odpowiedź, na jakim etapie jest przygotowanie do realizacji II etapu obwodnicy i kiedy rozpocznie się budowa.

Agnieszka Nawrocka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.