Wsparcie prezydenta

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Wsparcie prezydenta

Maciej Drabikowski

Sześciu utalentowanych sportowców otrzymało stypendia prezydenta Inowrocławia. W tym gronie znaleźli się reprezentanci czterech dyscyplin.

Włodarze naszego miasta spotkali się ze stypendystami oraz zawodnikami, którzy w ostatnim czasie odnieśli sukcesy na krajowych arenach.

Stypendia sportowe są przyznawane w Inowrocławiu od 2009 roku. Pieniądze są wypłacane co miesiąc.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: tenisistki Zuzanna Szczepańska (KCT Masters) i Natalia Błażejewska (ITT Goplania), karatecy Aleksandra Kuls i Daniel Barałkiewicz (oboje Inowrocławski Klub Kyoku-shin), kickboxer Michał Pomie-ciński (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół) i skoczek wzwyż Norbert Kobielski (MKS).

- Mam nadzieję, że przyznane środki finansowe pozwolą wam na realizację planów i zamierzeń związanych z uprawianą przez was dyscypliną sportową - mówił do stypendystów prezydent Brejza.

Kobielski (w ciągu roku otrzyma 3600 złotych) ma 19 lat. Jest mistrzem Polski juniorów w hali i na otwartym stadionie. Ma wielki potencjał.

Niespełna 14-letnia Szczepańska (3000 zł) wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach Polski młodziczek. W krajowej klasyfikacji do lat 14 zajmuje czwarte miejsce.

19-letni Pomieciński (2400 zł) ma na koncie brązowy medal mistrzostw Europy w Hiszpanii. Jest też medalistą krajowego czempionatu juniorów, młodzieżowców i seniorów.

Dwa lata młodsza Kuls (2400 zł) świetnie spisywała się w międzynarodowych zawodach. Zdobyła brązowe medale w mistrzostwach świata w Rosji oraz mistrzostwach Europy w Estonii.

Najstarszy w tym gronie 22-letni Barałkiewicz (2400 zł) wywalczył złoty medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Radzyminie.

15-letnia Błażejewska (1200 zł) odniosła sukcesy w drużynowych mistrzostwach Polski (złoto na otwartych kortach i srebro w hali).

Prezydent Brejza, jego zastępca Wojciech Piniewski oraz Magdalena Kaiser, naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, złożyli gratulacje inowrocławskim sportowcom, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczące sukcesy. W tym gronie znaleźli się: Emil Polanisz (bowling), Michał Pomieciński i Patryk Karolewski (kickboxer), Natalia Sadowska i Aureliusz Humin (taniec), Konstancja Kujawa, Natalia Czarniak, Hubert Kaźmierczak, Kornel Głowacki (karate).

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.