Wskoczą do zimnej wody dla Tomka. Dołącz do nich!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum rodziny
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Wskoczą do zimnej wody dla Tomka. Dołącz do nich!

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

„Morsujemy i gramy dla Tomka“ to akcja charytatywna w Cekcynie. Od piątku można wrzucać datki do puszek w sekretariacie PCPR, a w sobotę...

Wiele się będzie działo w Cekcynie. - Zapraszamy do Cekcyna. Będzie kąpiel morsów, koncerty i występy - informuje Anna Toby, szefowa PCPR. - Robimy wszystko, aby pomóc Tomkowi. Wcześniej Tomek pomagał innym, teraz potrzebuje pomocy. Zbieramy na protezę, która kosztuje 100 tys. zł.

Tomek ma 33 lata. Mieszka w Tucholi. Jest kierowcą. 19 listopada zeszłego roku stracił nogę w wypadku. - Tomkowi amputowano lewą nogę powyżej kolana, a prawą miał złamaną w kilku miejscach. Poskładano ją, mamy nadzieję, że rehabilitacja przyniesie efekty i uda się uratować ją - tłumaczy Toby. - Tomek ma wielką pasję. Od osiemnastu lat tańczy breakdance.

Jak opowiada szefowa PCPR, Tomek, gdy był zdrowy, pomagał innym. Chętnie brał udział w akcjach charytatywnych. Za darmo prowadził lekcje tańca dla dzieci i młodzieży w domu dziecka. Zgłaszał się na występy i zawsze z uśmiechem podchodzi do życia. - Teraz potrzebuje pomocy. Ma nadzieje i my też, że Tomek jeszcze zatańczy dla nas - dodaje szefowa PCPR. - Przygotowaliśmy wiele atrakcji i zapraszamy na plażę przy amfiteatrze i do hali widowisko-sportowej w Cekcynie.

Pomysłodawcą imprezy i kąpieli morsów jest starosta Michał Mróz, który mówi, że nie jest mu straszny mróz i nawet cieszy się, że ma być mroźnie tego dnia i zaprasza następnych chętnych do kąpieli w Jeziorze Cekcyńskim. Również Anna Toby zapowiada, że wejdzie do mroźnej wody. Swoją obecność zapowiedziały kluby morsów z sąsiednich powiatów.

Chętni do kapieli powinni się zgłaszać pod nr tel. 600 310 751.

- Zapewniamy medyczną fachową pomoc - informuje starosta Michał Mróz. - Będzie superrozgrzewka i dobra zabawa, a przede wszystkim liczą się chęci i szczytny cel.

Od piątku do 22 stycznia w sekretariacie PCPR można wrzucać do puszek datki dla Tomka. W czasie sobotniej imprezy wszystkie atrakcje będą za darmo, a wolontariusze będą chodzić z puszkami i będzie możliwość wsparcia Tomka. PCPR zapewnia darmowy dojazd z Tucholi do Cekcyna o godz. 12.30 i na wyjazd też należy się zapisać. O godz. 13 msza, a po mszy przejście do amfiteatru i kąpiel morsów, a potem poczęstunek i herbata. O godz. 16.30 w hali widowiskowo-sportowej koncert noworoczny „Campanelli“.- Będą też atrakcje dla dzieciaków - zapewnia Toby.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.