Wsiadali za kółko po paru głębszych. Zajmie się nimi sąd

Czytaj dalej
Fot. Pawel Lacheta
Janina Waszczuk

Wsiadali za kółko po paru głębszych. Zajmie się nimi sąd

Janina Waszczuk

Mimo apeli i ostrzeżeń na drogach powiatu tucholskiego nie obyło się, niestety, bez kierujących pod wpływem alkoholu.

Tucholscy policjanci zatrzymali łącznie trzy osoby, które prowadziły po kieliszku.

Policjanci z Gostycyna byli wezwani do interwencji przez pracownice Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej. Kobiety prowadziły czynności wobec jednej z rodzin w gminie Kęsowo, kiedy w oknie zauważyły wjeżdżającą na posesję z dużą prędkością 34-latkę. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci na miejscu alkotestem potwierdzili, że kierująca była pod wpływem alkoholu, miała 1,11 promila.

Patrol policji w Wielkim Gacnie zatrzymał do kontroli kierującego ciągnikiem z przyczepą, 63-letniego mieszkańca gminy Cekcyn. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy, chcąc uniknąć kontroli, zjechał z drogi publicznej i wjechał do lasu. Okazało się, że nie miał przy sobie dokumentów, a stan techniczny przyczepy pozostawia wiele do życzenia. U mężczyzny stwierdzono 0,53 promila.

34-letniego motorowerzystę, mieszkańca gminy Cekcyn, zatrzymano do kontroli w Lubiewie. Badania wykazały, że miał on w organizmie 2,23 promila alkoholu. - We wszystkich przypadkach o losie kierowców zdecyduje sąd - informuje Justyna Janiak, rzeczniczka tucholskiej policji.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.