Monika Smól

Wrócili z 4 krążkami

Memoriał Edwarda Rinke w Bydgoszczy. Fot. Dariusz Bloch Memoriał Edwarda Rinke w Bydgoszczy.
Monika Smól

Z 16. Międzynarodowego Memoriału Bokserskiego im. Edwarda Rinke chojniczanie przywieźli dwa złote i dwa srebrne medale.

Turniej odbył się w hali sportowej w Bydgoszczy.

W zawodach udział wzięło 64 pięściarzy: młodzieżowców, juniorów i młodzików z kilkunastu klubów z całej Polski. Rywalizowały też trzy ekipy zagraniczne z: Litwy, Rosji oraz Białorusi.

Boxing Team Chojnice w finale miało aż czterech zawodników - weszli do niego wszyscy, którzy wystartowali w zawodach.

- Nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote medale - cieszy się Marcin Gruchała, szkoleniowiec Boxing Team Chojnice. - Zdobyli je Kewin Gruchała i Patryk Wardyn. Z kolei po srebrne krążki sięgnęli Piotr Szczukowski i Adrian Orzlowski.

Najładniejsza walka finałowa to z całą pewnością potyczka Eryka i Piotra. Obaj pokazali w bydgoskim ringu boks na najwyższym juniorskim poziomie. Ponadto, Kewin Gruchała wybrany został najlepiej technicznie boksującym zawodnikiem.

Wyniki walk finałowych chojniczan:

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.