Wrócili bez półfinału

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Wrócili bez półfinału

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

W weekend rozegrano turnieje ćwierćfinału Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików. Joker Świecie i Koset Grudziądz nie awansowali dalej.

Młodziczki Jokera grały w Rumi. W tej kategorii oczekiwania były duże. Tymczasem już po dwóch spotkaniach podopieczne Marka Nadolnego i Żanety Zaręby pożegnały się z marzeniami o awansie do półfinału Mistrzostw Polski.

Na inaugurację rozgrywek w podgrupie „A” Joker przegrał z Orłem Malbork 0:2 (17:25, 14:25). - To był najgorszy mecz w tym sezonie - informuje trener Żaneta Zaręba. - Nic nie wychodziło. Nie wiemy, co się stało. Na treningach wszystko było dobrze.

W drugim spotkaniu Joker uległ Sparcie Braniewo 1:2 (26:28, 26:24, 9:15). Rywalki do awansu do finałowej „czwórki” potrzebowały jednego seta. Świecianki musiały wygrać do zera.

- W 1. secie prowadziliśmy 24:21 - podkreśla Marek Nadolny. - A mimo to nie udało się wygrać. Jakieś fatum wisiało nad nami w tych ćwierćfinałach. Wcześniej było podobnie w juniorkach i kadetkach.

Joker zajął w Rumi ostatecznie 5. miejsce. W meczu o nie pokonał Aresa Nowa Sól 2:1. Trenerzy ze Świecia dali pograć głównie zmienniczkom, które są rocznikiem młodsze. Awans do półfinału MP uzyskali APS Rumia i UKS Pomorzanie Szczecin.

Młodzicy Koseta Grudziądz grali w Białej Podlasce. Podopieczni Adama Przybylaka spisali się lepiej niż ich koleżanki ze Świecia zajmując 4. miejsce. Koset na inaugurację podgrupy „B” pokonał AZS UWM Olsztyn 2:1 (25:20, 13:25, 15:13). W tie-breaku grudziądzanie przegrywali, ale ostatecznie o dwa „oczka” okazali się lepsi. Trochę pomogli im rywale psując zagrywki i ataki.

W drugim meczu Koset uległ SUKSS Suwałki 0:2 (8:25, 13:25), ale z 2. miejsca wszedł do finałowej „czwórki”. W niej już młodzicy z Grudziądza okazali się najsłabsi. Koset przegrał z Metro Warszawa 0:2 (18:25, 12:25) oraz uległ Serbinowi Biała Podlaska 0:2 (20:25, 13:25). Awans do półfinału MP uzyskali zespoły z Suwałk i Warszawy.

W młodziczkach z Kujawsko-Pomorskiego z rozgrywek centralnych odpadły wszystkie drużyny, zaś w młodzikach w grze pozostało tylko NTS Trójka Nakło.

Kolejność końcowa: 1. Akademia Piłki Siatkowej Rumia, 2. UKS Pomorzanie Szczecin, 3. SPS Sparta Braniewo, 4. UKS Orzeł Malbork, 5. Joker Świecie, Aren Nowa Sól.
Kolejność końcowa: 1. KS Metro Warszawa, 2. SUKSS Suwałki, 3.UKS Serbinów Biała Podlaska, 4. TS Koset Grudziądz, 5. AZS UWM Olsztyn, 6. Cuprum Lubin.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.