Wreszcie remont muzeum przy Gdańskiej

Czytaj dalej
Fot. materiały urzędu miasta
Joanna Pluta

Wreszcie remont muzeum przy Gdańskiej

Joanna Pluta

Trwają przygotowania do remontu zabytkowego budynku Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Gdańskiej 4.

Jak informuje bydgoski ratusz, zakończyły się prace nad projektem, a w tej chwili finalizowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Do marca zostanie złożony wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z funduszy europejskich. Jak ma zatem wyglądać muzeum w przyszłości?

- Projekt rozbudowy muzeum składa się z dwóch części. Pierwsza zakłada remont konserwatorski istniejącego budynku przy ul. Gdańskiej 4 - informują urzędnicy. - Na tę część prac wydano już pozwolenie. Druga część projektu to rozbudowa obiektu na zapleczu budynku, czyli od strony wschodniej. Trwa procedura związana z wydaniem pozwolenia na budowę.

Całość ma pochłonąć około 21 milionów złotych. Przypomnijmy, ze względu na zły stan techniczny, budynek jest zamknięty dla zwiedzających od niemal siedmiu lat. Po remoncie ma się stać po pierwsze jedną z wizytówek ul. Gdańskiej, po drugie pomieścić zbiory, które leżą w magazynach. W budynku znajdą się także między innymi miejsce na zbiory biblioteczne i czytelnię, pracownie konserwatorskie, sale konferencyjne i sale do działań edukacyjnych.

Budynek będzie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do tematu wrócimy wkrótce.

Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.