Wreszcie powstaje plac zabaw na Zawiślu we Włocławku

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Wreszcie powstaje plac zabaw na Zawiślu we Włocławku

Justyna Trawczyńska

Budowany jest nie przy ul. Sasankowej, ale Brzoskwiniowej.

Ruszyły prace na Zawiślu. Przypomnijmy, że w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok mieszkańcy zdecydowali, że powstanie tam plac rekreacyjny. Według harmonogramu, inwestycja ma być oddana do użytku 15 września.

Sytuacja na Zawiślu jednak się skomplikowała. Najpierw zaproponowano, aby plac zabaw powstał przy ulicy Sasankowej. Wśród zgłoszonych przez mie-szkańców propozycji dla osiedla Zawiśle tylko jedna została zatwierdzona przez komisję do spraw budżetu obywatelskiego i tak naprawdę już na wstępie miała pewną wygraną. Na ten projekt zagłoso-wało 262 mieszkańców. Zadecydowano, że na miejskiej działce przy ulicy Sasankowej 82 powstanie wielopokoleniowy plac rekreacyjny.

Niestety, gdy przygotowano harmonogram prac inwestycji z budżetu obywatelskiego na 2016 rok, mieszkańcy sprzeciwili się budowie placu w wytypowanym miejscu. Władze miasta zgodziły się na przeniesienie placu rekreacyjnego w inne miejsce. Wytypowano ulicę Brzoskwiniową.

Nowa lokalizacja wielopokoleniowego placu rekreacyjnego nie budzi już takich kontrowersji, jak poprzednia.

Właśnie ruszyły prace przy ulicy Brzoskwiniowej. W ciągu kilkunastu dni zostaną zakończone. Inwestycja jest realizowana bezprzetargowo, bo kwota wykonania zadania pozwoliła na wyłonienie wykonawcy z wolnej ręki.

Dostaliśmy już pierwsze sygnały od mieszkańców, że plac powstaje zbyt blisko ulicy Grodzkiej, najbardziej ruchliwej drogi Zawiśla. Nawet jeśli plac będzie ogrodzony to wielu mieszkańców uważa, że nie będzie to bezpieczne miejsce dla ich pociech.

Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prezydenta miasta zapewnia, że miejsce będzie bezpiecznie. - Teren ten zostanie ogrodzony - mówi rzecznik.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.