Wpadają jeden po drugim. Seria zatrzymań w powiecie świeckim

Czytaj dalej
Fot. Archiwum KPP Świecie
Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Wpadają jeden po drugim. Seria zatrzymań w powiecie świeckim

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Policjanci ze Świecia notują pasmo sukcesów. Zatrzymali złodzieja-recydywistę, sprawcę rozboju oraz dilera amfetaminy z Pruszcza.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który dwukrotnie okradł tę samą posesję. - Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - mówi Maciej Rakowicz, rzecznik świeckiej policji. Przekonał się o tym 27-latek, który dwa razy splądrował ten sam dom w Świeciu. Na początku grudnia ubiegłego roku do policjantów wpłynęło zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznany sprawca, pod nieobecność pokrzywdzonego, dwukrotnie wszedł na teren posesji, skąd zabrał dwie wiertarko-wkrętarki o łącznej wartości 3800 zł. W piątek kryminalni, na podstawie analizy zgromadzonych materiałów dowodowych, wytypowali i zatrzymali podejrzanego o kradzieże 27-letniego mieszkańca Świecia. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty zaboru mienia w celu przywłaszczenia.

- Kodeks karny za kradzież przewiduje do 5 lat więzienia, ale 27-latek jest recydywistą, dlatego grozi mu znacznie wyższa kara - precyzuje Rakowicz.

Na stronie 5 dzisiejszego wydania informujemy także o sukcesie świeckich śledczych, którzy po siedmiu latach zatrzymali sprawcę rozboju.

Pecha miał także mieszkaniec Pruszcza zatrzymany w zeszłym tygodniu. Przy 43-latku policjanci znaleźli blisko 250 gramów amfetaminy. Nie brakło też precyzyjnej wagi elektronicznej i kilkudziesięciu „dilerówek” - woreczków na porcje narkotyku.

- Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności - mówi Maciej Rakowicz.

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.