Wolontariusze są ważni i należy o nich również pamiętać

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Wolontariusze są ważni i należy o nich również pamiętać

Aleksander Knitter

Wolontariusze bezinteresownie, bez korzyści własnych, pomagają innym. Dlatego ich praca i wysiłek są takie wyjątkowe.

A takie osoby działają również w więcborskich szkołach. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku z okazji przypadającego w sobotę Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zaprosili młodzież z Międzyszkolnego Klubu Wolontariusza Amicus, który działa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku oraz przy Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku.

Spotkanie, które nadzorowały koordynatorki klubu wolontariusza - Ewa Zamkowska z LO w Więcborku oraz Barbara Struglińska z CKZiU Więcbork, było doskonałą okazją do podsumowania współpracy młodzieży z instytucjami, takimi jak M-GOPS i SAS. Młodzież z Amicusa włączyła się m.in. w pomoc przy organizacji „Wieczoru Seniora” oraz warsztatów kulinarnych organizowanych w szczególności dla seniorów w ramach projektu „Na nowo odkrywamy, co bardzo dobrze znamy”.

Młodzi ludzie otrzymali podziękowania za swoją pomoc i pracę społeczną na rzecz innych ludzi. Podziękowali im Tomasz Siekierka i Izabela Szmaglinska, dyrektorzy MGOPS.

Swoim uczniom pogratulowali też dyrektorzy szkół, w których się uczą - Anna Skiba i Sławomir Kulpiński.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.