Wojownik stracił fotel lidera w Laskowicach

Czytaj dalej
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Druga kolejka spotkań przyniosła mniej goli i zmiany w czubie tabeli. Z drużyn z regionu bez punktów pozostaje tylko Pomorzanin Serock.

Tylko tydzień z fotelu lidera cieszyli się piłkarze z Wabcza. Wojownik przegrał w Laskowicach z Torem 1:5 (0:2). Gospodarze już w 3. min. prowadzili po strzale z rzutu wolnego Daniela Grzywaczewskiego. W 15. min. nieporozumienie bramkarza Wojciecha Buczkowskiego z obrońcami gości wykorzystał Mateusz Waśkowski. Kolejne gole padły po przerwie. Najpierw trafił ponownie Waś-kowski (50), a potem dwukrotnie Fabian Chabowski (53, 68). Honor beniaminka przy 5:0 uratował Andrzej Pawlicki (79).

Sokół Radomin zremisował z Wdą II/Strażak Przechowo 1:1 (1:0). - Remis jest sprawiedliwy, choć obie drużyny powinny strzelić więcej goli - uważa trener przechowian Jakub Grzelczak.

Rezerwy Wdy przegrywały od 13. min. po trafieniu Waldemara Jachowskiego. Do remisu doprowadził w 64. min. Damian Wietrzykowski.

Pomorzanin Serock przegrał z Radzynianką Radzyń Chełmiński 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola goście strzelili w 92. min., gdy znakomicie z rzutu wolnego z ok. 20. metrów uderzył Fabian Chodyna. - Zabrakło nam skuteczności, bo przynajmniej cztery znakomite okazje stworzyliśmy - informuje trener Pomorzanina Krzysztof Jabłoński. - Poza tym mamy problemy kadrowe, bo są kontuzje, pauzy za kartki oraz jeszcze nie wszystkich piłkarzy udało się nam pozyskać.

Flisak Złotoria zremisował z Victorią Lisewo 2:2 (1:0). Lisewianie w piątek otrzymali wiadomość, że ich wygrana z Sokołem Radomin 5:3 została zweryfikowana jako walkower 3:0 dla przeciwnika. Powodem była nieprawidłowa zmiany i brak na boisku drugiego młodzieżowca przez 2 minuty. Klub złoży odwołanie.

W sobotę beniaminek mógł wygrać, ale też mógł przegrać, bo Flisak dwukrotnie prowadził. I miał w 2. połowie lepsze okazje. Przy 0:0 w 20. min. Robert Majewski nie wykorzystał rzutu karnego dla lisewian. Gole dla Victorii strzelili: Krystian Rybacki (80 - z karnego) i Artur Walendowski (87).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.