Wody Polskie zamiast Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Zmiany w prawie wodnym oznaczają podwyżki

Czytaj dalej
Fot. archiwum Polska Press
Damian Cieślak

Wody Polskie zamiast Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Zmiany w prawie wodnym oznaczają podwyżki

Damian Cieślak

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie powstało na mocy ustawy o prawie wodnym z 20 lipca 2017 r. Nowy podmiot przejął dotychczasowe należności, zobowiązania, prawa i obowiązki Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz regionalnych zarządów gospodarki wodnej. Od tego roku Wody Polskie będą zatwierdzały taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków. Do tej pory stawki były określane na rok i akceptowała je Rada Gminy lub Rada Miejska.

- Opracowywaliśmy kalkulację, przekazywaliśmy ją burmistrzowi, który ewentualnie wprowadzał drobne korekty. Następnie Rada Gminy zatwierdzała zaproponowane taryfy. Zgodnie z nowym prawem wodnym przygotowujemy kalkulację na 3 lata i przesyłamy ją do Państwowego Gospodarstwa Wodnego. Oni tę stawkę zaakceptują lub odrzucą - wyjaśnia Gabriel Kaczmarek, prezes Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego w Choczu.

  • Do opłaty środowiskowej, dołączyła nowa - opłata stała. Co to oznacza?
  • Kiedy możemy się spodziewać wzrostu cen wody?

O tym przeczytasz w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Damian Cieślak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.