Wodna flota gotowa

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Mateusz Mazur

Wodna flota gotowa

Mateusz Mazur

Pod koniec kwietnia tramwaj wodny ponownie wypłynie na trasy.

Jedna z największych atrakcji komunikacyjnych w Bydgoszczy jest już niemal w stu procentach przygotowana. Cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem tramwaj wodny w tym roku także wypłynie na zaplanowane trasy. A możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy przyciąga co roku tysiące mieszkańców oraz turystów nawet z całej Polski.

- Okres żeglugowy tym roku rozpoczyna się 30 kwietnia, zaś jego zakończenie zaplanowane jest na 11 września - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.


Tramwaj wodny w Bydgoszcz
Create your own infographics

W tegorocznym sezonie drogowcy uruchomią trzy stałe linie. Dwie z nich wypłyną na trasy wraz z końcem kwietnia. To „Staromiejska”, która w ubiegłym roku z powodu remontu śluzy miejskiej zawiesiła funkcjonowanie oraz „Słoneczna”. Pierwsza z nich zabierze pasażerów od Rybiego Rynku do Astorii, a druga kursuje obok hali Łuczniczka i marketu Tesco a w przeciwnym kierunku płynie przy hotelu Słoneczny Młyn, dworcu autobusowym i Wyspie Młyńskiej. Trzecią linią, jaka zostanie uruchomiona, to trasa „Wschodnia”, kursująca do Brdyujścia.

Na wodne trasy jak zawsze wypłyną znane wszystkim bydgoszczanom pojazdy. To dwa statki o napędzie solarnym oraz zabytkowy statek m/s Bydgoszcz.

- Standardowo bilety na rejsy sprzedawane będą na pokładzie statków przez umundurowana załogę - wyjaśnia Kosiedowski.

Przetarg na wykonywanie kursów trzech linii tradycyjnie wygrała Żegluga Bydgoska.

Okres żeglugowy

Trasy

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.