Woda bywa groźna! Popatrzcie, czy wisi czerwona flaga [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Maria Eichler

Woda bywa groźna! Popatrzcie, czy wisi czerwona flaga [wideo]

Maria Eichler

Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem tragicznych wydarzeń w Łebie i Ustce. U nas morza nie ma, ale jeziora też potrafią być niebezpieczne.

W Łebie morze porwało 11-letnią dziewczynkę, jej ojca i brata udało się uratować. Rodzina weszła do wody mimo czerwonej flagi. Podobne zdarzenie nastąpiło w Ustce, gdzie w morzu zaginęła siedmiolatka. I tam też towarzyszył jej rodzic, który nie zdołał upilnować dziecka. A flaga zakazywała wejścia do wody.

Do kolejnego zdarzenia doszło nad Jeziorem Długim w Borzestowie. Utonął tam 34-letni mężczyzna. Policjanci, pracując na miejscu zdarzenia, ustalili, że mężczyzna przepłynął całe jezioro, a w drodze powrotnej zabrakło mu sił i kilkadziesiąt metrów od brzegu utonął.

W związku z tym zdarzeniami policjanci przypominają, że

biała flaga na kąpielisku oznacza, że kąpiel jest dozwolona, czerwona - że jest zakazana.

Flagę czerwoną wywiesza się, gdy:

Stróże prawa zwracają uwagę, że powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych, nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod opieką dorosłych. Gdy wchodzimy z nimi do wody, zabezpieczmy je w specjalne rękawki. Nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.


"Dzieci trzeba mieć cały czas na oku". Rodzice o bezpiecznym wypoczynku nad wodą (źródło: TVN24/x-news)

Maria Eichler

Lubię pisać o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Zajmuję się tym na łamach mutacji chojnickiej "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.