Wniosek o wypłatę 500 zł pobierz z dobrej strony [interaktywny poradnik]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Małgorzata Stempinska

Wniosek o wypłatę 500 zł pobierz z dobrej strony [interaktywny poradnik]

Małgorzata Stempinska

Oszuści wciąż naciągają na płatne wnioski o rządową pomoc - tzw. świadczenie wychowawcze. Dlatego też podajemy adresy stron internetowych z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus”.

Te strony to:

Wniosek jest również dostępny na naszej stronie pod adresem: www.pomorska.pl w zakładce 500 plus.

Tutaj dostępne są również informacje m.in. o tym, komu należą się pieniądze, kiedy zostaną wypłacone, gdzie można składać wnioski. Podpowiadamy, jak wypełnić taki formularz. Podajemy również szczegółowy wykaz punktów przyjmowania wniosków na terenie ukazywania się „Gazety Pomorskiej”, czyli nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim.

Jest zamknięta kłódka, to jest bezpiecznie

Wniosek, który znajdziemy w internecie, wystarczy wydrukować, wypełnić i osobiście dostarczyć do gminy albo przesłać pocztą. Można go też wysłać za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl.

[center]

[/center]

Pamiętajmy, że za złożenie wniosku nie są pobierane żadne opłaty. Nie musimy niczego potwierdzać telefonicznie, e-mailowo lub SMS-owo. Po złożeniu wniosku na podany przez nas adres e-mailowy przyjdzie oficjalne potwierdzenie, tzw. Urzędowe Potwierdzenie Przekazania. Przy wypełnianiu i wysyłaniu wniosku online warto zwróć szczególną uwagę na to, czy się to odbywa za pomocą bezpiecznego połączenia. W przeglądarce internetowej najczęściej świadczy o tym zamknięta kłódka na pasku z adresem strony. Poprzez kliknięcie w kłódkę możemy sprawdzić autentyczność wystawionego certyfikatu. - Warto też wpisywać adres strony za pomocą klawiatury - wyszukiwarki niekoniecznie muszą nas przekierowywać do odpowiednich stron - podpowiadają w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Już ponad 70 tys. wniosków

Do 8 kwietnia włącznie w regionie złożono 70 602 wnioski o tzw. świadczenie wychowawczego, w tym 56 922 w wersji papierowej i 13 680 w wersji elektronicznej. - Na dzień 8 kwietnia wydano 1439 decyzji, na podstawie których świadczenia przyznano na 3065 dzieci - mówi Jarosław Jakubowski, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące programu „500 plus”, możecie zadzwonić na specjalną infolinię pod numer 800 500 112.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.