Włocławski prokurator jeszcze z immunitetem

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Małgorzata Goździalska

Włocławski prokurator jeszcze z immunitetem

Małgorzata Goździalska

Sąd dyscyplinarny odroczył rozprawę w sprawie włocławskiego prokuratora Rafała K. Powód? Wpłynął wniosek o uzupełnienie dokumentacji.

Jak już informowaliśmy, włocławski prokurator Rafał K. 12 października ubiegłego roku został przyłapany na tym, że kierował autem po pijanemu. I to w godzinach pracy. Po tej wpadce został zawieszony w czynnościach służbowych. W sprawie Rafała K. skierowany też został wniosek do sądu dyscyplinarnego przy prokuratorze generalnym.

Rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku zarzucił włocławskiemu prokuratorowi popełnienie dwóch przewinień. Chodzi zarówno o spożywanie alkoholu w czasie służby, jak i o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym. Zdaniem rzecznika, te przewinienia mają postać „uchybienia godności sprawowanego urzędu”.

Ale do sądu dyscyplinarnego przy prokuratorze generalnym wcześniej wpłynął wniosek dotyczący innej sprawy z udziałem prokuratora Rafała K. - z początku ubiegłego roku.

- Przedmiotem tego wniosku było zachowanie, polegające na kierowaniu samochodem po alkoholu, doprowadzenie do kolizji z innym pojazdem, nadto ucieczka z miejsca kolizji - wyjaśniał nam prokurator Mariusz Marciniak z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Rozprawa dyscyplinarna w sprawie obu wniosków rozpoczęła się. Ale jak się dowiedzieliśmy, została odroczona. Powód? - Złożony został wniosek przez obwinionego o uzupełnienie dokumentacji medycznej - powiedział nam prokurator Marciniak. - I sąd dyscyplinarny ten wniosek uwzględnił.

Przypomnijmy, że niezależnie od postępowania dyscyplinarnego toczy się śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Rafała K. Chodzi o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Śledztwo to prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Śledczy z tej prokuratury wystąpili o uchylenie immunitetu, jaki ma Rafał K. Ale sąd dyscyplinarny takiej decyzji jeszcze nie podjął.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.