Włocławek szykuje się do budowy mieszkań

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Włocławek szykuje się do budowy mieszkań

Małgorzata Goździalska

Przy ul. Celulozowej we Włocławku może powstać kilkaset lokali czynszowych.

To gorący temat! Wywołany przez klub radnych PiS - budowa mieszkań komunalnych. - W projekcie budżetu miasta na przyszły rok jest zapisanych na razie 100 tysięcy złotych na ten cel - mówi radny Janusz Dębczyński.

Ale na początku roku możliwe będzie zwiększenie kwoty przeznaczonej na budowę mieszkań. Bo wtedy okaże się, jakie kwoty zasilą budżet miasta, na przykład z podatku CIT.

Władze miasta planują budowę mieszkań komunalnych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. - Przy ulicy Celulozowej mamy 3,5-hektarową działkę, którą moglibyśmy wykorzystać pod budowę nawet kilkuset mieszkań czynszowych - mówi Monika Berger, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarki miejskiej.

W tej sprawie toczyły się już rozmowy z prywatną firmą, jak podkreśla wiceprezydent Berger, znaną nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim. I firma ta deklaruje zaangażowanie przy budowie lokalnych przedsiębiorców. I o to władzom miasta chodzi - żeby inwestycje tworzyły miejsca pracy dla włocławian.

We włocławskim magistracie rozważana jest również koncepcja budowy plomb w centrum miasta. Chodzi między innymi o wykorzystanie działek przy ulicy Tumskiej, nieopodal przyszłej siedzibie nowego urzędu miasta, oraz przy ul. Cyganka.

We Włocławku na mieszkanie komunalne czeka 200 rodzin, na socjalne - 640. Z wyrokami eksmisyjnymi dodatkowych 300. Budowa mieszkań komunalnych ma złagodzić także problem braku mieszkań socjalnych. Plany władz miasta są bowiem takie, żeby stare, opuszczone mieszkania komunalne stawały się socjalnymi.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.