Włocławek lepszy nawet od Warszawy [lista rankingowa]

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Włocławek lepszy nawet od Warszawy [lista rankingowa]

Justyna Trawczyńska

Ministerstwo Rozwoju z kończyło ocenę 57 wniosków o dotacje złożonych w ramach konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast. Wybrano 20 najlepszych projektów.

Najwyżej oceniono propozycję złożoną przez nasze miasto. Włocławek w tym starciu pokonał takie metropolie, jak Warszawa i Wrocław. Dzięki temu do miasta trafi blisko 1,2 mln złotych na rewitalizację społeczną.

Od początku kadencji prezydent Marek Wojtkowski mówi o konieczności rewitalizacji śródmieścia. Chodzi nie tylko o odnowienie obiektów tutaj zlokalizowanych, ale także o rewitalizacje społeczeństwa, która pomoże mieszkańcom wyjść z ubóstwa, bezrobocia i patologii. - We włocławskim śródmieściu mieszkają rodziny, które pobierają świadczenia z pomocy społecznej już w kolejnym pokoleniu - dodaje.

Miasto będzie musiało wyłożyć 130 tys. złotych w ramach wkładu własnego. Realizacja tego zadania przewidziana jest do 2018 roku.

W kamienicy, zgodnie z projektem, powstanie Centrum Rewitalizacyjne. - Będziemy chcieli ulokować tu między innymi Centrum Aktywizacji - mówi prezydent. Magistrat zamierza starać się o wsparcie z urzędu marszałkowskiego. Aby ożywić tę zaniedbaną część miasta, Marek Wojtkowski chce spowodować, by stała się ona bardziej atrakcyjna i bezpieczna. Dlatego u zbiegu ul. Tumskiej i 3 Maja powstanie budynek urzędu miasta.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad realizacją tego projektu.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.