Włocławek już zdobyli, teraz pora na Inowrocław

Na koniec rundy zasadniczej II ligi akademicy z Torunia wygrali we Włocławku. Teraz zagrają o półfinał II ligi z Domino Inowrocław.

TKM WŁOCŁAWEK - AZS UMK CONSUS PBDI TORUŃ 65:73

Kwarty: 16:10, 19:18, 22:20, 8:25
AZS UMK: Plebanek 21 (2), Malinowski 14 (1), Przybyszewski 6 (1), Świeżyński 4, Derkowski 2 oraz Murowicki 12 (2), Jasnowski 7 (1), Bagaziński 4, Kuśmirek 2, Tomczyk 1, Meszyński 0, Mróz 0. TKM (najwięcej): Marchlewski 18 (3), Warszawski 13, Hanke 12 (4).
W innych meczach: Basket Piła - Decka Pelplin 86:81, Trefl II Sopot - Politechnika Gdańska 94:73, SMS Władysławowo - Kotwica Kołobrzeg 59:121, Obra Kościan - Asseco II Gdynia 73:96, Itago Gdynia - Domino Inowrocław 63:76.
Pary play off: Kotwica - Obra, Asseco II - Trefl II, AZS UMK Consus PBDI - Domino, Politechnika - Decka.

Torunianie już przed wyjazdem do Włocławka byli pewni 3. miejsca w swojej grupie. W małych derby regionu męczyli się jednak długo z przedostatnią drużyną w tabeli. Dopiero dominacja w ostatniej kwarcie zapewniła gościom zwycięstwo. W sumie prowadzili w całym meczu zaledwie 2,5 min.

TKM rządził na parkiecie przez trzy kwarty, a momentami przewaga sięgała 10 punktów (33:23 w 18. minucie). Po przerwie torunianie powoli zaczęli zmniejszać straty, choć jeszcze w 34. minucie TKM prowadził 63:58 po „trójce” najskuteczniejsze Marchlewskiego. To było jednak ostatnie trafienie gospodarzy. AZS UMK Consus PBDI świetnie zagrał w defensywie i w niespełna 6 ostatnich minut meczu zaliczył punktową serię 15:0!

W kolejny weekend w czterech grupach II liga rusza play of. Tylko 3 z 32 drużyn uzyskają prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Torunianie w ćwierćfinale zagrają do dwóch zwycięstw z Domino Inowrocław, w rundzie zasadniczej wygrali 81:65 u siebie, ale na wyjeździe przegrali 62:71.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.