Justyna Trawczyńska

Włocławek gotowy na wizytę młodzieży

Przedstawiciele diecezji i jednostek miejskich wizytują teren, gdzie zorganizowany zostanie koncert. Fot. Paweł Czarniak Przedstawiciele diecezji i jednostek miejskich wizytują teren, gdzie zorganizowany zostanie koncert.
Justyna Trawczyńska

Już w najbliższą środę do Włocławka przyjadą pielgrzymi w ramach Dni Diecezji, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży.

Młodzież będzie we Włocławku przez tydzień

W diecezji włocławskiej na początku lipca zakończyła się rejestracja pielgrzymów pragnących wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Do udziału w spotkaniu pod przewodnictwem papieża Franciszka zarejestrowały się w sumie 1682 osoby. Na cały tydzień przyjadą 374 osoby; na piątek, sobotę i niedzielę wyjadą z diecezji 692 osoby; na sobotę wieczór i niedzielę wybiera się 616 osób.

Od kilku miesięcy trwają przygotowania do tych wydarzeń. Urząd miasta, Centrum Kultury „Browar B.”, Ośrodek Sportu i Rekreacji intensywnie współpracują z włocławską diecezją. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele wszystkich jednostek spotkali się na terenach zielonych nieopodal Hali Mistrzów, gdzie będzie główny czwartkowy koncert.

- Szukaliśmy wspólnie z diecezją najlepszego miejsca na koncert - przyznał Andrzej Walczak, dyrektor OSiR. - Chodziło o miejsce, gdzie będą tereny zielone, aby uczestnicy mogli sobie tam usiąść.

Nad bezpieczeństwem młodzieży i mieszkańców Włocławka, podczas czwartkowego koncertu w ramach Światowych Dni Młodzieży, będzie czuwać ochrona.

Przyjedzie też młodzież z miast partnerskich

W tym tygodniu do Włocławka przyjeżdża również młodzież z miast partnerskich. Na zaproszenie ratusza odpowiedzieli reprezentanci z Mohylewa. Będą poznawać Włocławek i, jak zapewnia Angelika Żychlewicz, dyrektor wydziału kultury, promocji i komunikacji społecznej włocławskiego ratusza, goście zostaną zaproszeni na czwartkowy koncert.

- Goście przyjadą do włocławka w środę i zostaną do soboty - mówi Angelika Żychlewicz. - Chcemy im pokazać nasze miasto, ale dać też możliwość poznać młodzież, która do nas przyjedzie na Dni Diecezji.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.