Włocłavia sprzedała stadion

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Włocłavia sprzedała stadion

Marcin Gołembiewski

Włocłavia rozpoczęła zajęcia przed rundą wiosenną. Z małymi kłopotami, ponieważ OSiR zamknął boiska ze sztuczną nawierzchnią .

Pogoda pokrzyżowała plany treningowe Włocłavii. W piątek miał odbyć się pierwszy trening, a w sobotę wieczorem wewnętrzna gierka.

Jednak w tej sytuacji doszło tylko do spotkanie organizacyjne nowego trenera Jarosława Grzesiaka z piłkarzami. Ucze-stniczyło w nim 17 zawodników. W sobotę w południe niektórzy zawodnicy (którzy nie zatrzymały obowiązki zawodowe) mieli zajęcia w terenie, w okolicach jeziora Czarnego. Wstępnie planowano wszystkie treningi na boiskach i obiektach OSiR. Awa-ryjnie udało się wynająć salkę w Zespole Szkół nr 11 przy ul. Pa-pieżka (treningi w poniedziałki i środy), a niewykluczone, że uda się też załatwić możliwość korzystania z całorocznego orlika w Szpetalu Górnym.

Z zespołu odszedł kapitan Arkadiusz Suchomski (Kujawiak Kowal). Umowa wypożyczenia z Lidera Włocławek skończyła się Mateuszowi Dewilowi. W sobotę na zajęciach był się Bartosz Czaplicki, o którym mówiło się, że ma odejść do Lidera. Byli także m. in. Przemysław Markiewicz, Bartosz Ratajczyk, Maciej Kasiński i Patryk Tyrajski ostatnio grający w Victorii Smólniku oraz Damian Boruczkowski (Wicher Wielgie).

Ponadto w piątek pojawili się:

Kolejni nowi piłkarze mają się pojawić wkrótce. Upoważnionym do rozmów transferowych jest Mirosław Kasiński, członek zarządu klubu, asystent trenera Grzesiaka. Pierwszy sparing Włocłavia ma zaplanowany 30 stycznia z LKS Ślesin.

Dodajmy, iż ważna decyzja dla losów klubu zapadła podczas walnego zebrania WKS Wło-cłavia 21 grudnia 2015 roku. Członkowie klubu wyrazili bowiem zgodę na sprzedaż pozostałej części stadionu przy Chopina 49/51.

To oznacza, że Włocłavia nie ma już finansowego długu wobec Molewskiego (była to kwota około 600 tys. złotych), a co miesiąc na konto klubu wpływać będą pokaźne sumy pieniędzy (właśnie przyszedł pierwszy przelew na 58 tys. złotych). W sumie w Włocłavia dostanie około 900 tysięcy złotych przez najbliższe półtora roku. Obecnie trwa regulowanie mniejszych zaległości (m. in. w K-P ZPN i innych).

Jeżeli jednak cała transakcja (a jest podzielona na dwie części) dojdzie do skutku Włocłavia otrzyma od firmy Molewski kolejne 1 300 000 zł.

Działacze, nauczeni doświadczeniem swoich poprzedników po pierwszej sprzedaży w 2010 roku, kiedy to klub wzbogacił się o ponad 2 mln. złotych, mają tym razem nie szastać pieniędzmi. Nowy trener i obniżka stypendiów piłkarzy to pierwsze decyzje tzw. planu oszczędnościowego w klubie.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.