Włocłavia nadal bez wygranej

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Włocłavia nadal bez wygranej

Marcin Gołembiewski

Kolejne spotkania kontrolne rozegrały zespoły ligowe z regionu. Dziś we Włocławku Sadownik Waganiec zmierzy się z UKS SMS (początek g. 17).

Włocłavia - Zjednoczeni Piotrków Kuj. 1:2 (1:1)

Bramka: Patryk Przybysz (22, karny) - Michał Dzierżawski (30), Patryk Kozłowski (47).
WŁOCŁAVIA: Kasiński (Litka) - Wiśniewski, Gralak, Kuciński, Tyrajski, Sawirski, Przybysz, Lewandowski, D. Ratajczyk, Markiewicz - Jaroszewski oraz Rataj-czyk, Rogalski, D. Boruczkowski.
ZJEDNOCZENI: Maciejewski - B. Kwieciński, Domański, Kawczyński, Stawicki - Kacper, P. Kozłowski, S. Hełminiak, Kowalski, Deręgowski, Dzierża-wski, Gawroński. Na zmiany: Lahuta, Kiciński, J. Kwieciński, Lichmański, K. Stawicki.

LTP Lubanie - Łokietek Brześć Kuj. 0:2 (0:1)

Bramki: Radosław Popieliński (25), Bartosz Gralewski (62)
LTP: Kaźmierczak - Kuczkowski, B. Kaszubski, Trzci-ński, Rutkowski, Kowalski, Kranc, Kulpa, Stefaniak, Smykowski, Różański oraz Laskowski, Piekarski, J. Kaszubski, Walczak, M. Zapiec.
ŁOKIETEK: Ciesielski - Wasielewski, Trzeciak, Szczupakowski, Szczęsny, Abbott, Kłosowski, Gralewski, Popieliński, Bochat, Szymczak. oraz Kubiak, Łykowski, M. Szczęsny, Kowalski, Kawski.

Orlęta - Iskra Ciechocin 4:2 (0:2)

Bramki: Łukasz Witucki 2 (w tym karny), Kacper Orliński, Łukasz Cięgotura.
ORLĘTA: Kościelecki - Zyga, Żbikowski, Kupiec, Rutecki, Brzeziński, Cięgotura, Orliński, Żywica, Młodzieniak, Witucki oraz Sąsała.

Kujawianka Izbica - Górnik Konin 1:2 (0:1)

Bramki: zawodnik testowany (55) - Krzyżanowski (32), Kowalski (74)
KUJAWIANKA: Imiołek - Kuropatwiński, Mazurkiewicz, zawodnik testowany, Łepski - Tabaka, testowany, Galanciak, testowany - Gląba, Biernacki. Na zmiany weszli: B. Mielczarek, Popieliński, testowany, Jędrzejewski.

Bezkompromisowi w sparingach są piłkarze Kujawianki. W niedzielę w Inowrocławiu przegrali z liderem IV ligi wielkopolskiej. Działacze Kujawianki nadal nie ujawniają nazwisk testowanych piłkarzy.

- W każdym spotkaniu występują praktycznie inni zawodnicy. To piłkarze z Łodzi i klubów Wielkopolski. Chcemy pozyskać 6-7 nowych piłkarzy, aby uzupełnić naszą kadrę. Po piątkowym sparingu z Kaliszem powinniśmy już podjąć decyzje personalne i podać nazwiska - powiedział Włodzimierz Walczak, prezes Kujawianki.

Ciekawe było spotkanie Łokietka z LTP. - Był to bardzo pożyteczny sparing. Obie drużyny stworzyły sobie okazje do strzelenia bramki, ale byliśmy skuteczniejsi. Gole padły po składnych zespołowych akcjach. Wykończenie to była tylko formalność. Jak na ten okres przygotowań to był niezły mecz w naszym wykonaniu - powiedział Billy Abbott, trener Łokietka.

Orlęta przegrywały do przerwy z Iskrą Ciechocin.

- Ze względu na choroby zagraliśmy tylko w 12-osobowym składzie. Mimo to w drugiej połowie odrobiliśmy straty i pokonaliśmy czołowy zespół ligi okręgowej - powiedział Rafał Stefański, kierownik Orląt.

Włocłavia objęła prowadzenie po rzucie karnym. Kamil Kawczyński sfaulował Radosława Sawirskiego, a z jedenastki do siatki trafił Patryk Przybysz. Jeszcze przed przerwą indywidualny błąd gospodarzy wykorzystał Michał Dzierżawski. Tuż po zmianie stron podopieczni Tomasza Jarońskiego, po nieudanej pułapce ofsajdowej rywali, objęli prowadzenie. Do końca wynik nie zmienił się, a Włocłavia szanse na wyrównanie miała po rzutach wolnych Patryka Tyrajskiego.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.