Maciej Czerniak

Wkrętarka ubodła Sąd Najwyższy

Jednym z ostatnich orzeczeń wydanych przez Sąd Najwyższy w obecnej kadencji (21 marca odbyło się jego ostatnie zgromadzenie na mocy „starej ustawy o Fot. Adam Guz Jednym z ostatnich orzeczeń wydanych przez Sąd Najwyższy w obecnej kadencji (21 marca odbyło się jego ostatnie zgromadzenie na mocy „starej ustawy o SN”, na zdj.) było to dotyczące sędziego Pawła M.
Maciej Czerniak

Sprawa sędziego ze Szczecina skazanego za kradzież części do wkrętarki może podzielić środowisko sędziowskie. O ile już tak się nie stało. Stowarzyszenie „Iustitia” skomentowało wyrok SN.

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Szczecinie ma zebrać się kolegium sędziów, którzy zdecydują, w którym wydziale będzie pracował Paweł M. oskarżony i skazany za kradzież w 2016 roku w markecie łącznika przegubowego do wkrętarki.

- Kolegium zbierze się, o ile do naszego sądu dotrą dokumenty z Sądu Najwyższego - mówi sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy szczecińskiego sądu okręgowego.

Sprawa sędziego Pawła M. (który jeszcze do listopada orzekał w wydziale karnym SO w Szczecinie) stała się głośna w ostatnich dniach z powodu orzeczenia jakie wydał wobec niego Sąd Najwyższy. Sędziowie SN, uznali, że należy złagodzić karę wobec M. w ten sposób,

Szczegóły tej sprawy poznasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych, podejmuję tematy z kręgu dziennikarstwa śledczego. Piszę tez na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.