Wirusy atakują. W przychodniach jest duży ruch

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Justyna Trawczyńska

Wirusy atakują. W przychodniach jest duży ruch

Justyna Trawczyńska

Coraz więcej włocławian zgłasza się do przychodni. Liczba zachorowań na grypę i choroby grypopodobne wzrasta.

W ub. tygodniu odnotowano we Włocławku 961 przypadków zachorowania na grypę lub choroby grypopodobne. To wzrost w stosunku do poprzedniego tygodnia aż o 283 przypadki. Najwięcej zachorowań, bo aż 453, dotyczyło osób w przedziale wiekowym 15-64 lat (47,1 proc. ogółu zgłoszonych chorych), najmniej chorych było w grupie wiekowej powyżej 65 lat (10,1 proc.).

Trzeba jednak pamiętać, że wielu z nas leczy się domowymi sposobami, nie zgłaszając się do lekarza. Dlatego skala problemu we Włocławku z pewnością jest większa, niż podają to statystyki powiatowego inspektora sanitarnego. Od początku roku we Wło-cławku stwierdzono już ponad 4,5 tys. przypadków zachorowań na grypę i choroby grypopodobne, spośród których aż 48 procent (2177 osób) dotyczyło dzieci w wieku do 14 lat. Był też jeden przypadek wirusa AH1N1, czyli tak zwanej świńskiej grypy.

Największe zagrożenie jest w dużych skupiskach ludzi, gdzie zarazki łatwo się rozprzestrzeniają. Lekarze zalecają więc daleko posuniętą prewencję i zachowanie higieny.

W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - w siedzibie PSSE przy ul. Kilińskiego 16 (pok. nr 20) i w budynku przy ul. Płockiej 45 (pok. nr 16) działają punkty profilaktyki grypy. Informacje udzielane są w godz. 7. 30-14.30, a także pod numerami telefonów: 54 411 68 33, wew. 41, 54 413 71 92, wew. 54.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.