Wiosną zaczną budować outlet i park handlowy w Toruniu

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
(szs)

Wiosną zaczną budować outlet i park handlowy w Toruniu

(szs)

Karawela nie wybuduje największego w regionie centrum handlowego na terenie po Polchemie. Powstanie tam centrum wyprzedażowe.

Centrum rekreacyjno-handlowe przy zachodniej granicy Torunia ostatecznie nie powstanie. Wiosną ma się jednak rozpocząć budowa centrum wyprzedażowego.

Inwestorzy kończą negocjacje z miastem dotyczące współpracy, m. in. budowy dróg i dojazdów, jakie ma wziąć na siebie Karawela.

- Obiekt jest już w zasadzie w 60 proc. wynajęty - mówi Sebastian Bogusz, członek zarządu Karaweli.

Miejsca zarezerwowali tam przedstawiciele światowych marek odzieżowych. Centrum ma mieć 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, sklepy zajmą w sumie około 7,5 tys. metrów kwadratowych. To jednak nie wszystko. - Poza tym prowadzimy zaawansowane rozmowy z dużym operatorem meblowym - dodaje Sebastian Bogusz.

Drugi element centrum handlowego będzie budowany równolegle z outletem. Powstanie na gruntach należących do spółki Karawela. Trzecim obiektem, jaki ma się pojawić na terenach po Polchemie, będzie park handlowy. Od centrum wyprzedażowego będzie się on różnił m.in. rozmiarami punktów sprzedaży. W centrum wyprzedażowym ich wielkość będzie się wahała od 50 do 100 metrów kwadratowych, w parku handlowym będą one miały po kilkaset metrów kwadratowych powierzchni.

- Tu mamy zaawansowane rozmowy z kilkoma podmiotami, w tym jednym operatorem spożywczym - mówi Sebastian Bogusz.

Nazw przyszłych najemców przedstawiciel Karaweli w tej chwili jeszcze zdradzać nie chce.

Budowa na gruntach po dawnej fabryce chemicznej powinna się rozpocząć w marcu lub w pierwszej połowie kwietnia przyszłego roku. Centrum wyprzedażowe ma rosnąć przez 10 miesięcy. Według najbardziej optymistycznego scenariusza, całość powinna być gotowa za rok. Szacunki bardziej ostrożne każą się szykować na otwarcie wiosną 2017 roku.

Autor: (szs)

(szs)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.