Wiosną w Strzelnie będą mieć zieleń i siłownię

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Agnieszka Nawrocka

Wiosną w Strzelnie będą mieć zieleń i siłownię

Agnieszka Nawrocka

W maju podczas Święta Szkoły odbędzie się oficjalne otwarcie Zielonej Klasy i Fitnessu przy strzeleńskim Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego.

To długo oczekiwana przez młodych ludzi inwestycja. Postulat utworzenia Zielonej Klasy padł w 2013 roku. Z pomysłem wyszła młodzież gimnazjum, działająca w Klubie Europejskim. Był to jeden z elementów projektu, którego hasłem było „Pozwólcie nam działać”, program kończył Tydzień Europejski.

Utworzenie Zielonej Klasy zapisano w porozumieniu, jakie z uczniami podpisał w 2013 roku burmistrz Ewaryst Matczak i przewodniczący rady miejskiej Piotr Pieszak. Zagospodarowanie boiska szkolnego było jednym z odkładanych pomysłów, jakie miała młodzież. Na Zieloną Klasę i Fitness brakowało pieniędzy. W końcu udało się zaplanować inwestycję. W 2014 roku burmistrz podpisał kolejną deklarację, według niej Zielona Klasa i Fitness miały być gotowe w maju 2015 roku. Procedura przygotowania inwestycji przeciągnęła się. Dopiero w marcu 2015 powstał projekt, a przetarg na wykonanie inwestycji ogłoszono w listopadzie.

Jak informuje gimnazjum, montowanie urządzeń Zielonej Klasy i Fintessu kończy się. Oficjalne otwarcie zaplanowano na maj. Inwestycja kosztowała ponad 130 tys. zł. Polega na zamontowaniu urządzeń do ćwiczeń, ławek, śmietników oraz elementów służących do edukacji ekologicznej.

Agnieszka Nawrocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.