Wiosną będą chcieli wbić kolejne łopaty

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Wiosną będą chcieli wbić kolejne łopaty

Mateusz Mazur

W maju ma ruszyć pierwszy etap remontów ulic w Fordonie.

Drogowcy w ramach pierwszych robót w największej dzielnicy Bydgoszczy chcą wyremontować ulice Piłsudskiego i Swobodną. Te nie doczekały się nowej nawierzchni w czasie gdy budowano nową linię tramwajową.

Wyłoniony wykonawca w trwającym przetargu będzie musiał odnowić ulicę Piłsudskiego na odcinku od Taczaka do Altanowej. Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej kostka betonowa zostanie zastąpiona asfaltem. Odnowiona będzie też ulica Swobodna od Wyzwolenia do Piłsudskiego. Tam obecnie kierowcy poruszają się po zniszczonej jezdni betonowej. Po remoncie komfort jazdy znacznie się zmieni.

- Poza tym tradycyjnie wyregulowane zostaną krawężniki, wpusty do kanalizacji deszczowej oraz studzienki - wymienia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Drogowcy informują, że w czasie prac jezdnie na wspomnianych odcinkach będą nieprzejezdne. Wstępnie szacuje się, że roboty wystartują jeszcze przed wakacjami. Aby utrudnienia były jak najmniejsze remont zostanie podzielony na kilka etapów. Finisz prac spodziewany jest mniej więcej na przełom sierpnia i września.

W tym roku rozpisany zostanie przetarg na jeszcze jeden pakiet remontów. Znajdują się w nim ulice Brzechwy, Skarżyńskiego i Kaliskiego. Poza wymianą nawierzchni odnowione zostaną też zatoki autobusowe i parkingowe. Poza tym nowy dywanik wraz z budową nowego odwodnienia pojawi się na ulicy Saperów, która położona jest na Jachcicach.

Przypomnijmy natomiast, że od kilku dni trwają prace przy ulicy Nasypowej. Ten remont zaplanowany już był na ubiegły rok, ale ze względu na prace gestorów sieci przełożone je na marzec tego roku. Inwestycja jest tradycyjna i polega na zerwaniu starej części asfaltu i ułożeniu nowych warstw. Poza tym powstaną nowe elementy infrastruktury drogowej.

- Wyremontowane zostaną również przyległe do ulicy chodniki. Po zakończeniu prac na jezdni zostanie wykonane nowe, grubowarstwowe oznakowanie poziome - informuje Kosiedowski.

Prace przy Nasypowej potrwają jeszcze mniej więcej 3 tygodnie. Koszt prac to ok. 450 tysięcy złotych.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.