Jadwiga Aleksandrowicz

Wiktoria ma szansę stanąć. Pomóżmy jej

Wiktoria serdecznie dziękuje za dotychczasową pomoc wszystkim ludziom wielkich serc Fot. J.N. Wiktoria serdecznie dziękuje za dotychczasową pomoc wszystkim ludziom wielkich serc
Jadwiga Aleksandrowicz

Dziewięcioletnia Wiktoria od urodzenia jest przykuta do wózka inwalidzkiego. Za kilka dni przejdzie poważną operację. I kosztowną.

Wiktoria mieszka z mamą i bratem w Wójtówce w gm. Waganiec. Cierpi od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, ma przykurcz w stawach biodrowych, kolanowych i ścięgna stopowego. Niedowidzi też na lewe oko. Jest przy tym dzieckiem otwartym, radosnym, ciekawym świata, pięknie śpiewa. Jej marzeniem jest stanąć na własnych nogach.

Pojawiła się szansa na zrealizowanie tego marzenia. Dziesiątego marca Wiktoria podda się poważnej operacji. po której dziewczynka ma szansę chodzić o jednej kuli. Operacja jest kosztowna, ale pieniądze na nią, dzięki wielu ludziom dobrej woli, udało się zebrać.

Po operacji i sześciotygodniowym leżeniu w gipsie Wiktorię czeka długa rehabilitacja. Także kosztowna, a tego ciężaru uboga rodzina dziewczynki nie będzie w stanie udźwignąć. Można pomóc.

Poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą” uruchomione zostało konto, na które można wpłacać pieniądze, by pomóc Wiktorii. Oto ono:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. W tytule wpisujemy: „28355 Wiktoria Nowak - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. UWAGA, numer przed nazwiskiem jest bardzo ważny, nie można go pominąć, bo Wiktoria nosi popularne nazwisko.

Można też przekazać na rzecz dziewczynki jeden procent podatku. Oto potrzebne dane: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać: 28355 Nowak Wiktoria Wójtówka.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.