Wietrzenie mieszkania jest bardzo ważne nie tylko zimą. Sprawdź dlaczego

Czytaj dalej
Fot. Max Kim-Bee
Monika Kaczyńskam.kaczynska@glos.com

Wietrzenie mieszkania jest bardzo ważne nie tylko zimą. Sprawdź dlaczego

Monika Kaczyńskam.kaczynska@glos.com

Codzienne czynności domowe nie są wykonywane w zależności od pory roku.

Każdego dnia gotujemy, pierzemy czy suszymy pranie. Zimą, co naturalne, chcemy czuć ciepło, szczególnie kiedy wrócimy z pracy lub spaceru. Jedyne o czym marzymy to ciepłe, przytulne mieszkanie.

- Nie otwieramy zbyt często okien bojąc się utraty ciepła i energii - komentuje ekspert Krzysztof Jonczyk. - I to niestety jest duży błąd. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo obniża się jakość powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. To duży problem dla wielu mieszkańców, dlatego prowadzimy akcję informacyjną - dodaje.

Zła cyrkulacja powietrza ma duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. W pomieszczeniach, w których nie ma dostępu świeżego powietrza często pojawia się grzyb, a mieszkańcy skarżą się na złe samopoczucie.

Dlatego tak ważna jest odpowiednie wietrzenie pomieszczeń - szczególnie właśnie zimą.

- Wystarczy parę minut, kilka razy dziennie, a jakość powietrza znacznie się poprawi. O tym przypominamy mieszkańcom szczególnie teraz - w czasie zimy, choć obecnie mamy raczej przedwiośnie - podkreśla Krzysztof Jonczyk. - Nasza akcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem. I choć może się wydawać, że wietrzenie to prosta czynność, w wyniku naszych działań wiele osób spojrzało inaczej na te czynności. Nie są to jedyne działania edukacyjne skierowane do mieszkańców osiedli - niedawno zwracaliśmy uwagę jak zachować się w czasie pożaru, a już niebawem przypomnimy zasady pierwszej pomocy - dodaje Jonczyk.

Administratorzy często przypominają swoim klientom o tym, jak istotne znaczenie ma wietrzenie. Szczególnie podkreślają to nasi eksperci.

Nie bójmy się wietrzyć mieszkań. Nawet kiedy mamy kalendarzową zimę.

Dbając o stały dostęp powietrza do mieszkań pamiętajmy o kilku ważnych zasadach:

Autorka: Monika Kaczyńska

Monika Kaczyńskam.kaczynska@glos.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.