Wieści z powiatu żnińskiego

Czytaj dalej
Fot. KPP Żnin
(pak)(pak)(pak)

Wieści z powiatu żnińskiego

(pak)(pak)(pak)

Burmistrz Robert Luchowski ogłosił konkurs na dyrektora Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Kandydat musi posiadać co najmniej trzyletni okres pracy na stanowisku kierowniczym.

Musi przedłożyć także autorski program działalności placówki na okres trzech lat. Oferty w ratuszu można składać do 15 stycznia 2016 r.

Kierowca zjechał i uderzył w drzewo

W wypadku drogowym zginął 47-letni mężczyzna. - Kierujący dostawczym busem 54-latek zjechał z drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo - poinformował K. Jaźwiński z KPP w Żninie. Jego pasażer poniósł śmierć na miejscu. Obrażeń doznał także drugi, 30-letni pasażer oraz on sam. Policjanci wyjaśniają przyczyny tragedii.

Warto rezygnować i dojeżdżać do pracy Barcinie? Radny: - Bo polityka jest stabilna

- Zastanawiające jest, że ktoś, kto pełni taką samą funkcję w gminie ościennej składa swoją aplikację do Barcina - tak podczas ostatniej sesji mówił radny Henryk Popławski, nawiązując do konkursu na nowego dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

Swoje aplikacje złożyło sześć osób, w tym dwie, które aktualnie są dyrektorami takich samych placówek, ale w gminach ościennych i jedna, która pełniła te obowiązki. - Dla nas jest to jakby taką nobilitacją, bo okazuje się, że polityka prowadzona w gminie jest na tyle przewidywalna, na tyle stabilna, i nakłady na kulturę są na tyle duże, że warto komuś zrezygnować ze stanowiska u siebie, dojeżdżać, po to tylko, żeby pełnić taką samą rolę w Barcinie.

(pak)(pak)(pak)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.