Wieści z Inowrocławia i okolic

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Dominik Fijałkowski

Wieści z Inowrocławia i okolic

Dominik Fijałkowski

Dziś radni uchwalą budżet na 2016 rok. Sprawdź, co jeszcze wydarzeniu się w powiecie inowrocławskim.

Dziś radni uchwalą budżet na 2016 rok

O godz. 9.30 rozpocznie się 15. w tej kadencji sesja Rady Miejskiej Inowrocławia. W jej trakcie samorząd głosować będzie nad projektem przyszłorocznego budżetu miasta. Podejmie też decyzję w sprawie przekazania policji środków na dodatkowe patrole na terenie miasta. W trakcie sesji radni zajmą się również sprawami oświatowymi.

Pokażą, jak wygląda Wigilia po kujawsku

Dziś, w godz. 10-13, w Zakładzie Przyrodoleczniczym w parku Solankowym odbędzie się Wigilia Kujawska. Wśród atrakcji m.in. prezentacja tradycji wigilijnych, a także kiermasz wyrobów i ozdób wigilijnych w wykonaniu pań z kół gospodyń i stowarzyszeń wiejskich. Będzie też wspólne śpiewanie kolęd z zespołami ludowymi. Wstęp jest wolny. Zapraszają: Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o. o.

Popłyną kolędy i inne utwory świąteczne

Jutro, 22 bm., o godz. 17 zapraszamy do Teatru Miejskiego na doroczny Koncert Bożonarodzeniowy „Hej kolęda, kolęda…”. Wystąpią soliści, kameraliści, orkiestra i chóry - uczniowie i pedagodzy PSM I i II stopnia . W programie kolędy, pastorałki i utwory świąteczne. Bilety po 5 zł w sekretariacie szkoły muzycznej przy ul. Kilińskiego 16a. Organizatorami koncertu są: Państwowa Szkoła Muzyczna, Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne „Pro Arte” oraz Kujawskie Centrum Kultury.

Gdy chcesz rozmawiać z posłem Brejzą

Bywają sytuacje w życiu, gdy potrzebujemy kontaktu z parlamentarzystą. Mogą to być problemy osobiste, wymagające jego interwencji lub sprawy natury państwowej, na temat których chcemy przekazać własne refleksje. W Inowrocławiu najbliżej do biura posła PO Krzysztofa Brejzy. Mieści się ono w kompleksie hali widowiskowo-sportowej przy al. Niepodległości 4 (pokój 117, I piętro). Kieruje nim Magdalena Łośko. Kontakt telefoniczny - nr 52 355-05-06, mailowy - krzysztof.brejza@sejm.pl.

Dachował „po pijaku”

W Kościelcu doszło do kolizji. Świadek zdarzenia wezwał policjantów. - Na miejscu zastali samochód marki Opel Astra, który leżał na poboczu „kołami do góry”. Nie było w nim ani kierowcy, ani ewentualnych pasażerów. W niedalekiej odległości od tego miejsca mundurowi zauważyli mężczyznę, który szedł szosą, a wcześniej wydostał się z rowu - relacjonuje Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Szybko okazało się, że 29-latek nie dostosował prędkości do warunków jazdy, zjechał na pobocze i dachował. Był pijany. Miał 1,82 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji ukarany zostanie również mandatem karnym.

Opłatek seniorów ZHP

Na opłatkowej zbiórce spotkali się członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów im. Zawiszy Czarnego w Inowrocławiu.

Działający od 32 lat krąg zrzesza grono dawnych funkcyjnych działaczy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy nie zatracili młodzieńczych pasji i oprócz comiesięcznych zbiórek i imprez, uczestniczą wspólnie w uroczystościach państwowych, miejskich i religijnych.

Z seniorami spod znaku lilijki podzielił się opłatkiem związany z tym środowiskiem prezydent miasta Ryszard Brejza, a komendant kręgu phm. Karol Nackowski wystąpił w roli Gwiazdora i obdarował wszystkich wydanym przez krąg bardzo ładnym kalendarzykiem. Były kolędy, śpiew innych, także harcerskich piosenek i wspomnienia.

(FI), (X), (AB), (JB)

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.