Wiersze Jana Brzechwy nie są im obce

Czytaj dalej
Fot. Archiwum TOK
Janina Waszczuk

Wiersze Jana Brzechwy nie są im obce

Janina Waszczuk

Uczniowie z klas I-III recytowali wiersze znanego poety. Znamy laureatów turnieju recytatorskiego „O pióro Jana Brzechwy" w Tucholi.

Przez dwa dni trwały przesłuchania w turnieju recytatorskim. Dzieciaki przesłuchano w dwóch grupach, najpierw z klas I-III - łącznie 45 osób, a w poniedziałek uczniów klas II - 23 osoby.

Z klasy I najwyżej oceniono recytację Marty Janowskiej, za nią uplasował się Hubert Krzywoszyński i Zofia Idzikowska, a na trzecim miejscu były Amelia Falkowska i Amelia Kowalska. Wyróżniono recytację Igora Wilkowskiego.

Wśród uczniów klas II najpiękniej mówiła Daria Hofmann, za nią była Lena Barczyńska i Kornelia Ziółkowska, a na trzecim miejscu znaleźli się - Agnieszka Kłosowska, Kamil Opoczyński i Kamil Oświeciński. Wyróżnienia trafiły do Maksymiliana Sobkiewicza, Kingi Rusnak i Agaty Olczak.

W klasie III pierwsze miejsce zajął Karol Graban, na II miejscu były Amelia Pik, Klaudia Glazer i Wiktoria Regent, na III miejscu znaleźli się Alicja Bełdzikowska, Kacper Knutowski i Jakub Sikorski. Wyróżniono recytację Kacpra Kwasigrocha i Stanisława Blachnierka.

Do finału wojewódzkiego w Łochowie zakwalifikowali się Marta Janowska, Daria Hofmann i Karol Graban.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.