Wierni już czytają z monitora

Czytaj dalej
Fot. Anna Borowska
Alicja Kalinowska

Wierni już czytają z monitora

Alicja Kalinowska

To pierwszy zrealizowany projekt budżetu obywatelskiego 2016 r. w Wąbrzeźnie.

W głosowaniu pomysł zakupu elektronicznego wyświetlacza tekstów dla parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza poparło aż 1.352 osób. Projekt ten - jako pierwszy z tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego - został właśnie zrealizowany. Wierni korzystają już z urządzenia, które kosztowało 13 tys. zł,

Pomysłodawczynią jego zakupu była Maryla Bartoś. - Dlaczego zależało mi na tym urządzeniu? Ponieważ wierni w kościele nie zawsze znają teksty pieśni religijnych. A jeśli już znają, to najczęściej tylko pierwszą zwrotkę. Dzięki wyświetlaczowi wszyscy mogą je śpiewać - wyjaśnia kobieta. To dzięki jej pomysłowi i pracy udało się ten projekt zrealizować. - Bardzo pomagał mi proboszcz Jan Kalinowski. To, że udało nam się dopiąć sprawę do końca, zawdzięczam wielu ludziom - mówi kobieta i dodaje: - Budżet obywatelski to bardzo dobry pomysł. Cieszę się, że jako mieszkańcy mamy możliwość decydowania o tym jakie inwestycje są prowadzone w mieście.

- Pozostałe projekty tegorocznego budżetu obywatelskiego będą realizowane sukcesywnie - mówi Anna Borowska, rzeczniczka ratusza.

A przypomnijmy, że wąbrzeźnianie w głosowaniu do realizacji wybrali projekty:

Na początku stycznia powołano komisję, która ma się zająć opracowaniem zasad udzielania dotacji i głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. W jej skład, której weszło 9 osób, m.in. Wojciech Bereza, Mariola Frankowska, Anna Borowska, Eleonora Orczyko-wska, Wojciech Trzciński i Jarosław Herbowski. - To organ typowo doradczy. Swoje stanowisko przedstawimy burmistrzowi. To on podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie - dodaje Anna Borowska.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.