Wiemy, gdzie są zagrożenia

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Wiemy, gdzie są zagrożenia

Jolanta Młodecka

W spotkaniach z policjantami z Radziejowa uczestniczą mieszkańcy, dyrektorzy szkół, przedsiębiorstw, przedstawiciele lokalnych instytucji publicznych.

Radziejowscy policjanci kontynuują cykl spotkań, mających na celu stworzenie mapy zagrożeń. Szefowie komendy powiatowej spotykają się z samorządowcami, władzami gmin, przedstawicielami instytucji, organizacji społecznych.

Policjantów zaprosili do siebie członkowie zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Piotrkowie Kujawskim, podobne spotkanie zorganizowali działkowcy z Ogródków Działkowych „Stokrotka” w Radziejowie. Policjanci byli w Połajewie, Orlu, Starym Radziejo-wie i Osięcinach. Uczestnicy spotkań, głównie gospodarze, mówili o zagrożeniach, które najczęściej występują na ich terenie. Ta wiedza przyda się policjantom do stworzenia mapy zagrożeń, która będzie pomagała w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom.

Szczególnie ważne były konsultacje w siedzibie starostwa z dyrektorami szkół i pracownikami urzędów gmin, którzy zajmują się obroną cywilną. Obecni byli także przedstawiciele gmin i powiatu odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe oraz komendanci straży pożarnej i straży miejskiej.

- Tym razem mówiliśmy o zagrożeniach, na jakie mogą być narażone szkoły, uczniowie i pracownicy w razie wtargnięcia na jej teren napastników - mówi wicestarosta Sławomir Staniszewski. - Na szczęście, żaden taki przypadek nie miał miejsca w naszym powiecie, ale dmuchamy na zimne. Ponadto policjanci odwiedzą wszystkie szkoły w naszym powiecie, by na miejscu na ten temat rozmawiać.

Najbliższe spotkanie na temat mapy zagrożeń zaplanowano w Dobrem.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.