Wieloletnia walka mieszkańca Strzegowa z rolnikiem z gminy Brody. Kto ma rację?

Czytaj dalej
Fot. Gmina Gubin
Łukasz Koleśnik

Wieloletnia walka mieszkańca Strzegowa z rolnikiem z gminy Brody. Kto ma rację?

Łukasz Koleśnik

Wokół posesji Eugeniusza Świderskiego zalegają góry obornika. - Przeszkadza to nie tylko mnie, ale też innym mieszkańcom - podkreśla mężczyzna. Z przykrymi zapachami walczy od lat, ale nic się nie zmienia. Dlaczego?

Pan Eugeniusz przyznaje, że po latach walki przypuszcza ostatni szturm. Powiadomił media oraz puka do drzwi wszystkich instytucji i samorządowców.
- Zgłaszałem się już do wielu instytucji. Jak teraz nic nie pomoże, to pójdę prosto do wojewody - odgraża się mieszkaniec Strzegowa. Mężczyzna ma dom na uboczu, kilkaset metrów od centrum wsi. Jeden z rolników od lat, w bliskiej okolicy jego miejsca zamieszkania, składuje obornik. - Doskwiera on innym ludziom ze Strzegowa, jednak wielu boi się podjąć walkę - tłumaczy E. Świderski.

 • Kogo dotyczy problem?
 • Jak na te zarzuty opowiada wspomniany rolnik z gminy Brody? 

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.