SP dzial.sportowy@pomorska.pl

Wielkie zmiany w Elanie Toruń [wideo]

Nowym trenerem drużyny został Jerzy Cyrak, który pracował w Pelikanie Niechanowo czy Górniku Zabrze. Fot. Grzegorz Olkowski Nowym trenerem drużyny został Jerzy Cyrak, który pracował w Pelikanie Niechanowo czy Górniku Zabrze.
SP dzial.sportowy@pomorska.pl

Jerzy Cyrak i Dawid Frąckowiak to nowe twarze w Elanie Toruń. Pierwszy z nich będzie szkoleniowcem drużyny, a drugi menedżerem.

Żółto-niebiescy cudem uniknęli degradacji i rozpoczęli przygotowania do nowego III-ligowego sezonu. To niejedyne zmiany w sztabie szkoleniowym Elany. Asystentem Cyraka będzie dobrze znany w toruńskim klubie - Krzysztof Wasilkiewicz. Szkoleniowiec był drugim trenerem Elany, gdy ją prowadził Krzysztof Jabłoński.Nowy trener Elany sezon 2015/16 rozpoczął w trzecioligowym Pelikanie Niechanowo. W październiku ubiegłego roku dostał ofertę dołączenia do sztabu szkoleniowego Górnika Zabrze. Ostatecznie rozgrywki zakończył... w Pelikanie. Po zakończeniu rywalizacji ekipa z Niechanowa wycofała się z dalszej rywalizacji w III lidze, dzięki temu żółto-niebiescy nie zostali zdegradowani.

Jerzy Cyrak ma z Torunia dobre wspomnienia: - W 2007 roku wywalczyłem tu z zespołem Amiki Wronki mistrzostwo Polski juniorów młodszych.

Menedżerem zespołu, który będzie także kierownikiem drużyny, został Dawid Frąckowiak, znany z pracy m.in. w: Mieszku Gniezno, Chojniczance, Polonii Słubice czy Okocimskim Brzesko. W sztabie pierwszego zespołu zabrakło miejsca dla Łukasza Kierzkowskiego, który pełnił obowiązki trenera Elany po zwolnieniu Tomasza Asenskiego. Szkoleniowiec będzie zajmował się drużyną juniorów starszych.Jak będzie wyglądać Elana w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się na początku sierpnia? W zespole na pewno nie zobaczymy Przemysława Kryszaka, Borysa Wasiutina, Marcina Kajcy, Cezarego Michalaka, Piotra Charzewskiego, Adriana Wróblewskiego, Macieja Kota i Huberta Świtalskiego. Klub ze wspomnianymi zawodnikami nie przedłużył umów. Nieoficjalnie mówi się, że drużyna wzmocni się kilkoma zawodnikami wycofanego z rozgrywek Pelikana. - W zespole Pelikana było wielu zawodników, którzy zasługują na grę w III lidze i ewentualnie mogą nas wzmocnić. W najbliższym czasu okaże się, który z graczy do nas dołączy - twierdzi Jerzy Cyrak.

Plan sparingów Elany: 9 lipca Wda Świecie (wyjazd), 16 lipca Chrobry Głogów (wyjazd), 23 lipca Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (dom), 26 lipca Maccabi Shaaraim FC (Grodzisk Wielkopolski), - 30 lipca: Stilon Gorzów Wielkopolski (wyjazd).

Autor: SP

SP dzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.