Wielkie święto studentów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Wielkie święto studentów

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

- Mamy nadzieję, że poprawimy wynik sprzed dwóch lat - mówi Jakub Werys (Zawisza Bydgoszcz) przed akademickimi mistrzostwami świata.

6. Akademickie Mistrzostwa Świata odbędą się 14-18 września w Bydgoszczy na strzelnicach Zawiszy i wojskowej na Jachcicach (ul. Rynkowska).

- Dokładamy w ten sposób cegiełkę do miana „Bydgoszcz Miastem Sportu - mówi prof. dr hab. Benedykt Odya, prorektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który wspólnie z miastem i CWZS Zawisza organizuje zawody. - To największa tego typu impreza nie tylko dla naszej uczelni, ale dla całego regionu. Jestem przekonany, że nie po raz ostatni.

Na zawody przyjedzie 325 zawodników, 50 trenerów i 40 gości z 29 krajów świata, m.in. Meksyku, Brazylii, Chin, Taipei czy Kanady oraz wielu krajów europejskich. Będą medaliści olimpijscy z Rio de Janeiro i 32-osobowa reprezentacja Polski, w której jest czterech zawodników Zawiszy - Klaudia Breś, Aneta Stankiewicz, Jakub Werys i Bartosz Jasiecki. W sumie medale zostaną rozdane w 15 konkurencjach z 17 rozgrywanych (dwie nie są konkurencjami olimpijskimi).

- Cała bydgoska ekipa czuje się bardzo dobrze. W końcu walczymy u siebie - mówi Kuba Werys, który wystąpi w strzelaniu do rzutków. Przed dwoma laty zajął 4. miejsce. - Postaram się, żeby teraz był medal. Uważam, że stać nas na wywalczenie większej liczby medali niż ośmiu przed dwoma laty, co i tak dało Polsce wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej - mówi Werys.

- Pod względem obsady wyrównamy rekord Chin z 2008 roku - mówi w dumą dr Katarzyna Domańska, prezes AZS UKW.

Konkurencje kulowe odbywać się będą na wyremontowanym (dzięki pomocy miasta w kwocie 174 tys. zł plus 60 tys. na organizację) obiekcie Zawiszy, a śrutowe na Jachcicach.

- Na mistrzostwa przygotowane są cztery obiekty - mówi Adam Graduszewski, prezes sekcji strzeleckiej Zawiszy i dyrektor zawodów. - Nasza stała strzelnica na Zawiszy, część konkurencji odbywać się będzie w hali tenisowej i lekkoatletycznej oraz na Jachcicach. Codzienne dekoracje będą w hali tenisowej.

Oficjalne otwarcie mistrzostw odbędzie się 13 września na Wyspie Młyńskiej (18.00).

- Będzie sporo atrakcji - zapewnia prof. dr hab. Bernard Mendlik, wiceprezes AZS UKW. - Ustawiona zostanie scena, na której zaprezentują się przedstawiciele wszystkich państw, potem złożą uroczyste ślubowanie. Będą oczywiście specjalni goście z miasta i Międzynarodowej Federacji Strzeleckiej. Po oficjalnej części nastąpi część artystyczna. Wystąpi nasza absolwentka Agnieszka Twardowska, znana z telewizyjnych programów „Twoja twarz brzmi znajomo” czy „Voice of Poland” z udziałem orkiestry Szymona Piotrowskiego, kompozytora i dyrygenta. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.