Magdalena Zimna

Wielkie emocje, pasjonująca walka i świetna zabawa. Miś wrócił do szkół

Biały Miś 2016. Fot. Dariusz Bloch Biały Miś 2016.
Magdalena Zimna

Wystartowaliśmy! 48. edycja najstarszego turnieju sportowego dla szkół podstawowych w Bydgoszczy rozpoczęła się z przytupem.

Rozpoczęliśmy eliminacyjnyny maraton Białego Misia, który wyłoni tegorocznych finalistów. Przez dwa tygodnie uczestnicy turnieju będą walczyć w grupach o zwycięstwa i jak największą liczbę punktów. Każdy wystartuje dwa razy - za każdym z innymi rywalami. A po zakończeniu tego etapu cztery drużyny z najlepszymi wynikami, awansują bezpośrednio do finału. Zasady są proste; w pierwszej kolejności honorujemy zwycięstwa grupowe, potem sprawdzamy liczbę tzw. małych punktów. A to oznacza, że w każdym starcie trzeba dawać z siebie wszystko. Bo nawet jeśli pierwsza runda skończy się niepowodzeniem, w drugiej można jeszcze wszystko nadrobić.

O tym jednak uczestnicy turnieju wiedzą doskonale. Już we wtorek pierwsze reprezentacje pokazały próbkę swoich umiejętności.

Eliminacje zaczęliśmy od wizyty u mistrzów - broniącej tytułu Szkoły Podstawowej nr 64 na Osowej Górze. Najlepsza drużyna poprzedniej edycji (i wielu innych wcześniej) gościła koleżanki i kolegów z SP 18 i SP 45. Zapewniła im halę, miłą atmosferę sportowej walki, ale... punktów za dużo nie oddała. Gospodarze wygrali większość konkurencji i ze znakomitym wynikiem wysoko zawiesili poprzeczkę wszystkim walczącym o finał. Ta wygrana łatwo jednak nie przyszła, bo w wielu konkurencjach rywale deptali im po piętach. Między sobą zaciekle walczyli zaś o drugie miejsce w turnieju. Ostatecznie górą była reprezentacja SP 45, ale „osiemnastkę” wyprzedziła tylko o punkt.

Drugi turniej eliminacyjny też zakończył się wygraną gospodarzy i jeszcze lepszym wynikiem punktowym. Szkoła Podstawowa nr 48 wygrała wszystkie konkurencje i z kompletem punktów i lideruje w klasyfikacji wszystkich szkół. Wczoraj pokonała dzielną drużynę SP 12, która mimo osłabienia, niemal w każdej z zabaw mocno naciskała rywala. Obie szkoły rywalizowały tylko między sobą. Trzecia ze szkół rozstawiona do tego turnieju - SP 40 - nie dojechała na wtorkowe zawody z powodu choroby większości zawodników. Konto tej szkoły zostaje więc bez punktów, ale liczymy, że po drugim etapie to się zmieni.

A już dziś - kolejne turnieje. W hali Szkoły Podstawowej nr 63 gospodarze spotkają się z SP 62 i SP 37. A reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 16 w swojej hali powalczy z drużynami SP 2 i SP 32.

Organizatorem turnieju jest „Gazeta Pomorska” przy współudziale UM w Bydgoszczy.

Wyniki:

I turniej eliminacyjny
1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 64 - 86 punktów (6,4,6,6,6,6,6,6,6,6,6,6,4,6,6);
2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 45 - 47 punktów (4,6,4,4,4,1,2,2,2,4,4,4,2,2,2);
3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 - 46 punktów (2,2,2,2,2,4,4,4,4,2,2,2,6,4,4)
II turniej eliminacyjny
1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 48 - 90 punktów (6,6,6,6,6,6,6,6,6,6,6,6,6,6,6);
2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 - 60 punktów (4,4,4,4,4,4,4,4,4,4,4,4,4,4,4);
3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 40 - nie wystartowała

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.