Wielki dzień w życiu „Katolika”. Biskup poświęcił nową siedzibę

Czytaj dalej
Fot. Ewelina Jagodzińska
Ewelina Jagodzińska

Wielki dzień w życiu „Katolika”. Biskup poświęcił nową siedzibę

Ewelina Jagodzińska

To wielkie wydarzenie w życiu społeczności „Katolika”. Gimnazjum w Inowrocławiu otrzymało nową siedzibę. Poświęcił ją bp Krzysztof Wętkowski.

W przebudowanej kaplicy przy kościele pod wezwaniem św. Królowej Jadwigi na inowrocławskim osiedlu Rąbin mieścić się teraz będzie Gimnazjum Katolickie. Odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku nowego budynku tej placówki.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbała młodzież „Katolika”, która pod kierownictwem Kariny Milińskiej Kopczyńskiej i Michała Siewkowskiego przedstawiła krótką inscenizację słowno-muzyczną ,nawiązującą do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Słowa powitania i podziękowania skierował do zgromadzonych proboszcz parafii ks. Jan Maćkowiak.

- To dla nas wielka radość i zaszczyt, że możemy państwa gościć. Przez ostatnie dwa lata gimnazjum było troszeczkę jak rozhuśtane silnym wiatrem morze. Były różne pytania, wątpliwości. Dobrze to rozumieją nasi uczniowie, zwłaszcza klasa trzecia, która niepokoiła się, jak to będzie z przygotowaniem do egzaminów kończących gimnazjum. Ale jak się Panu Bogu zaufa, to myślę, że wszystko udaje się i jesteśmy tego świadkami. Rodzicom, którzy się denerwowali, biegali, pytając w jakich warunkach i gdzie będą uczyć się nasze dzieci, chciałbym serdecznie podziękować za cierpliwość - mówił ks. Jan Maćkowiak, dyrektor szkoły.

Poświęcenia budynku dokonać miał arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, jednak w związku z jego uczestnictwem w pogrzebie abpa Tadeusza Gocłowskiego, do Inowrocławia przyjechał w zastępstwie prymasa - bp Krzysztof Wętkowski.

- Cieszy, że szkoła katolicka w Inowrocławiu rozwija się, mimo wszystko. Mimo, także tych ogólnych trudności edukacyjnych. Jest to ważne z tego względu, że Inowrocław jest największym miastem archidiecezji gnieźnienskiej, więc wypada, żeby miał tutaj szkołę katolicką - mówił bp Wętkowski.

Gratulacje i serdeczne słowa z okazji tak ważnego wydarzenia pod adresem szkolnej społeczności przekazali m.in. uczestniczący w uroczystości prezydent Ryszard Brejza i Tomasz Marcinkowski, przewodniczący rady miejskiej oraz kurator oświaty Marek Gralik

Po uroczystości zorganizowano „drzwi otwarte”. W nowych salach lekcyjnych odbyły się pokazy fizyczne i chemiczne z udziałem gimnazjalistów „Katolika”.

Ewelina Jagodzińska

Ewelina Jagodzińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.