Wielkanocne robótki w chojnickiej bibliotece

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Wielkanocne robótki w chojnickiej bibliotece

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Sztampowe ozdoby świąteczne kupisz teraz w każdym sklepiku z pamiątkami. By mieć naprawdę coś innego, trzeba popracować samemu.

To wcale nie jest trudne. Wystarczy odrobina wyobraźni, farby, sznurki, tasiemki, koraliki, koronki, piórka, by wyczarować własną, niepowtarzalną pisankę.

8 marca w Dzień Kobiet odbyły się kolejne pracowite warsztaty kreatywnych w bibliotece. Tym razem uczestniczki przygotowywały się do świąt wielkanocnych.

W miłej atmosferze przy odrobinie słodkości panie dekorowały jaja wielkanocne za pomocą dwóch technik: Kanzashi i poznanej na poprzednich zajęciach techniki Quilling.

Quilling (z ang. nawijać na pióro lub rurkę) polega na zwijaniu wąskich pasków papieru i tworzeniu z nich rozmaitych ozdób oraz kompozycji plastycznych. Technikę tę bardzo łatwo opanować - jest to fantastyczny, pobudzający wyobraźnię trening cierpliwości i sprawności manualnej dla dzieci i dorosłych, a jednocześnie cudowna technika zdobienia i dekorowania.

Udekorowanie jaja jest bardzo pracochłonne, więc na efekty końcowe, niestety, trzeba zaczekać do następnych zajęć!

Ale panie mają na szczęście jeszcze czas, bo do Wielkanocy zostało trochę dni. Może uda się w święta zabłysnąć swoimi pomysłami...

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.