Aleksander Knitter

Wielkanoc w Środowiskowym Domu Samopomocy [zdjęcia]

Już po raz dwunasty uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy spotkali się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym. To już tradycja, że święta w ŚDS obchodzone Fot. Aleksander Knitter Już po raz dwunasty uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy spotkali się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym. To już tradycja, że święta w ŚDS obchodzone są uroczyście.
Aleksander Knitter

Już po raz dwunasty uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy spotkali się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym. To już tradycja, że święta w ŚDS obchodzone są uroczyście.

Tak się złożyło, że wczorajsze śniadanie wielkanocne, w całości przygotowane przez uczestników ośrodka, było dwunastym wspólnym świętem wielkanocnym. Przepyszne dania przygotowali uczestnicy z kuchenki terapeutycznej oraz inni chętni pomocnicy przy wsparciu personelu. Kierowniczka ŚDS Mariola Majewska podziękowała im za pracę, a zwłaszcza Mariuszowi Dziędzieli i Angelice Szynwelskiej. - To już nasze dwunaste wspólne śniadanie wielkanocne i każde jest i było inne - powiedziała Mariola Majewska. - Każde takie spotkanie przynosi nową wiarę, nadzieję i miłość, które proszę, byście zanieśli również do waszych domów.

Po życzeniach był czas na śniadanie, w którym udział wzięła również dyrektorka Miejsko-Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Szczepańska. Na stołach był żurek, biała kiełbasa, zrazy, kurczaczki w panierce, sałatka warzywna. Nie brakowało ciasta i innych smakołyków. Na koniec wszyscy otrzymali też słodkiego zajączka.

Chojnicki Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczął swoją działalność 1 grudnia 2004 roku. Przez ten cały czas placówka ta roztacza opiekę nad osobami z zaburzeniami psychicznymi z Chojnic. Z usług Środowiskowego Domu Samopomocy korzysta codziennie od poniedziałku do piątku blisko 40 osób.

Uczestnicy ŚDS mają zapewnione nieodpłatnie dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiad), opiekę pielęgniarską, pomoc psychologa, psychiatry, pracownika socjalnego, opiekę terapeutyczno-rehabilitacyjną.

Terapeuci ze Środowiskowego Domu Samopomocy wspierają uczestników i uczą ich umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia. Wsparcie to dotyczy także pomocy w kontaktach społecznych, załatwiania spraw poza ośrodkiem, podtrzymywania kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, gospodarowania pieniędzmi, aktywnego spędzania wolnego czasu i motywowania do pracy. Dom pomaga uczestnikom rozwijać zdolności i zainteresowania, a także w zdobywaniu umiejętności potrzebnych w codziennym życiu i podnoszeniu własnej wartości.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.