Jolanta Młodecka

Wielka pasja, sporo talentu, dużo pracy - taki jest ich teatr

Przedstawienie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z programem „I o kobietach, i po kujawsku”. Znalazły się w nim utwory kujawskie: przyśpiewki, Fot. JOTEM Przedstawienie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z programem „I o kobietach, i po kujawsku”. Znalazły się w nim utwory kujawskie: przyśpiewki, opowieści, skecz „Mąż i żona”.
Jolanta Młodecka

Od dwudziestu lat uczniowie z kolejnych roczników radziejowskiej podstawówki swą pasją i talentem zasilają grupę teatralną.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła nas na przedstawienie pt. „I o kobietach i po kujawsku...”, w wykonaniu Grupy Teatralnej Miejskiego Zespołu Szkół pod kierunkiem Grażyny Trzmielewskiej.

Grupę tę - choć w różnym czasie, w różnym składzie - mieliśmy okazję podziwiać w wielu innych przedstawieniach.

- Ciekawymi formami teatru zajmujemy się z uczniami prawie dwadzieścia lat - mówi Grażyna Trzmielewska, nauczycielka i opiekunka grupy. - Uczniowie przychodzą i odchodzą, więc w zasadzie z każdą grupą pracuję przez trzy lata. Bawiliśmy i bawimy się w dalszym ciągu w teatr kukiełkowy, przygotowujemy inscenizacje na podstawie różnych baśni, szczególnie upodobaliśmy sobie utwory kujawskie. Z przyjemnością sięgamy do twórczości Reginy Zaleskiej-Wojciechowskiej. W ostatnich latach włączyliśmy muzykę, śpiew, elementy tańca, skecze.

Praca w zespole jest uzależniona od zainteresowań i możliwości uczniów. Wielu z nich uczęszcza do Szkoły Muzycznej w Radziejowie i chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami, właśnie tam nabytymi. W obecnej grupie są uczniowie klasy IV b i Va. Zaczęli pracę w grudniu ubiegłego roku od jasełek w kościele farnym. Z tego licznego, bo prawie 20-osobowego zespołu, wyłoniła się jedenastka chętnych dziewcząt i chłopców, która kontynuuje pracę. Aktualnie w grupie występują: Lidia Orłowska, Zofia Gralak, Wiktoria Niedośmiałek, Nikola Bykowska, Adrianna Siarkowska, Julita Fornalewicz, Mateusz Talma, Jan Wesołowski, Antoni Dulęba oraz Kamil Łapacz i Bruno Florkowski.

W programie „I o kobietach i po kujawsku…” znalazły się utwory kujawskie: przyśpiewki, opowieści, skecz „Mąż i żona”, parodia reklamy. Uczniowie byli zachwyceni atmosferą spotkania, ciepłym przyjęciem, brawami i słodkim podziękowaniem.

Już szykują kolejne programy, przygotowują się do Dnia Kujawskiego i konkursu krasomówczego.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.