Większa rodzinka mieszkająca na wsi otrzyma większe zniżki w mieście

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Ernestowicz
Łukasz Ernestowicz

Większa rodzinka mieszkająca na wsi otrzyma większe zniżki w mieście

Łukasz Ernestowicz

Od nowego roku mieszkańcy gminy będą mogli otrzymać miejskie karty dużej rodziny. - Na pewno skorzystamy - mówi Katarzyna Mostowska.

Do tej pory większe rodziny z terenu gminy, te z przynajmniej trójką dzieci na wychowaniu, mogły korzystać z niewielu upustów na terenie Grudziądza. Gwarantowała im je ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, którą wyrabiały sobie w urzędzie gminy.

Tańsze zakupy i tańsze seanse w kinie

- Z karty korzystaliśmy dotychczas przede wszystkim na zakupach. W jednym z marketów mamy 10 proc. zniżki - mówi pani Katarzyna Mostowska, mama trójki dzieci: Kornelii, Karola i Seweryna z Wałdowa Szlacheckiego. - Możemy też kupić tańsze bilety w kinie Helios.

Lista punktów, w których mieszkańcy gminy mogą teraz uzyskać upust liczy kilkanaście pozycji. Powiększy się o trzydzieści kolejnych. Wczoraj w tej sprawie porozumienie podpisali prezydent Robert Malinowski i wójt Andrzej Rodziewicz. - Międzygminna umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia. Składanie wniosków oraz odbiór Kart Dużej Rodziny odbywać się będzie w urzędzie gminy - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza. - Rodziny wielodzietne mieszkające na terenie gminy będą miały do dyspozycji zniżki i rabaty oferowane przez partnerów Grudziądzkiej Karty Dużej Rodziny, którzy wyrażą na to zgodę.

Wśród tych partnerów są między innymi: Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, kilka kawiarni i restauracji, kilka sklepów, MZK oraz Geotermia Grudziądz.

- Przyznam, że nie korzystaliśmy do tej pory z grudziądzkich „Solanek”. Może teraz będzie okazja? - mówi Katarzyna Mostowska.

Listę rabatów i ulg można sprawdzić w internecie

W gminie Grudziądz Kartę Dużej Rodziny posiada 126 rodzin. Do tej pory wydano 669 blankietów uprawniających do zniżek w całym kraju. Całą listę podmiotów honorujących dokument można sprawdzić na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl. Z kolei listę partnerów grudziądzkiej karty można znaleźć na www.grudziadz.pl.

Gmina nie poniesie żadnych kosztów porozumienia oprócz wydatków na wyprodukowanie nowych kart.

Łukasz Ernestowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.