Większa rodzinka mieszkająca na wsi otrzyma większe zniżki w mieście

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Ernestowicz
Łukasz Ernestowicz

Większa rodzinka mieszkająca na wsi otrzyma większe zniżki w mieście

Łukasz Ernestowicz

Od nowego roku mieszkańcy gminy będą mogli otrzymać miejskie karty dużej rodziny. - Na pewno skorzystamy - mówi Katarzyna Mostowska.

Do tej pory większe rodziny z terenu gminy, te z przynajmniej trójką dzieci na wychowaniu, mogły korzystać z niewielu upustów na terenie Grudziądza. Gwarantowała im je ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, którą wyrabiały sobie w urzędzie gminy.

Tańsze zakupy i tańsze seanse w kinie

- Z karty korzystaliśmy dotychczas przede wszystkim na zakupach. W jednym z marketów mamy 10 proc. zniżki - mówi pani Katarzyna Mostowska, mama trójki dzieci: Kornelii, Karola i Seweryna z Wałdowa Szlacheckiego. - Możemy też kupić tańsze bilety w kinie Helios.

Lista punktów, w których mieszkańcy gminy mogą teraz uzyskać upust liczy kilkanaście pozycji. Powiększy się o trzydzieści kolejnych. Wczoraj w tej sprawie porozumienie podpisali prezydent Robert Malinowski i wójt Andrzej Rodziewicz. - Międzygminna umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia. Składanie wniosków oraz odbiór Kart Dużej Rodziny odbywać się będzie w urzędzie gminy - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza. - Rodziny wielodzietne mieszkające na terenie gminy będą miały do dyspozycji zniżki i rabaty oferowane przez partnerów Grudziądzkiej Karty Dużej Rodziny, którzy wyrażą na to zgodę.

Wśród tych partnerów są między innymi: Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, kilka kawiarni i restauracji, kilka sklepów, MZK oraz Geotermia Grudziądz.

- Przyznam, że nie korzystaliśmy do tej pory z grudziądzkich „Solanek”. Może teraz będzie okazja? - mówi Katarzyna Mostowska.

Listę rabatów i ulg można sprawdzić w internecie

W gminie Grudziądz Kartę Dużej Rodziny posiada 126 rodzin. Do tej pory wydano 669 blankietów uprawniających do zniżek w całym kraju. Całą listę podmiotów honorujących dokument można sprawdzić na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl. Z kolei listę partnerów grudziądzkiej karty można znaleźć na www.grudziadz.pl.

Gmina nie poniesie żadnych kosztów porozumienia oprócz wydatków na wyprodukowanie nowych kart.

Łukasz Ernestowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.