Więcej atutów jest po naszej stronie

Czytaj dalej
Fot. Oliwer Kobus
Magdalena Zimna

Więcej atutów jest po naszej stronie

Magdalena Zimna

Dzisiejszy mecz Polonii z imienniczką z Piły ma dla naszej drużyny wysoką stawkę. Na szali są trzy punkty i lepsza pozycja w walce o utrzymanie.

Bydgoszczanie muszą zrobić wszystko, by uciec z dolnej części tabeli. Wszystko wskazuje na to, że walka o prawo pozostania w Nice PLŻ rozstrzygnie się między nimi a KSM Krosno. Dziś walczyć będą z innym rywalem - pilską Polonią - ale wygrana w tym spotkaniu jest niezbędna.

Na wyjeździe nasza drużyna przegrała różnicą 12 punktów (39:51) i dziś musi zrobić wszystko, żeby zrewanżować się pilanom z nawiązką. Do wzięcia są dwa punkty meczowe i bonus.

By zwiększyć swoje szanse, władze Polonii zdecydowały się sięgnąć po posiłki. W środę w Bydgoszczy trenował nowy zawodnik - Kai Huckenbeck, a dziś 23-letni Niemiec ma zadebiutować w składzie naszej drużyny. Z naszych informacji wynika, że zajmie miejsce Mikołaja Curyło.

Rywale mają z kolei kłopoty kadrowe. Do Bydgoszczy przyjadą bez swoich rywali - Michała Szczepaniaka (najlepsza średnia biegopunktowa w zespole) oraz Bjarne Pedersena (trzeci wynik w drużynie). Ten pierwszy żużlowiec przeszedł operację wyrostka robaczkowego, z kolei Duńczyk przeżywa osobistą tragedię (zmarła mu mama). Władze pilskiego klubu muszą dokonać roszad w drużynie. Pilanom w roli tzw. gościa nie pomoże także junior Mike Trzeniosk z GKM, który musi partnerować dziś Marcinowi Nowakowi w ekstraligowym meczu swojej drużyny w Zielonej Górze.Jeśli do tego wszystkiego Polonia dołoży atut własnego toru, powinna wygrać to spotkanie.

Bilety można dziś kupować w kasach przy ul. Sportowej, od godz. 14.00. Ceny: tr. główna - 75 zł, sektor B - 30 zł, sektor C - 25 zł, ulgowy (emeryci, renciści i kobiety - sektory B i C) - 15 zł, Młody Kibic (7-16 lat) - 10 zł. Dzieci ze szkół podstawowych (do lat 13) na mecz mogą wejść za darmo (dotyczy trybun B i C). Wystarczy pokazać legitymację szkolną przy wejściu przeznaczonym dla osób posiadających karnety.

Inne pary NPLŻ: Gdańsk - Łódź (dziś, godz. 20, TVP Sport), Kraków - Rzeszów, w niedzielę Krosno - Cz-wa, awansem Rawicz - Daugavpils 32:57.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.