Widać efekty prac przy ulicy Chodkiewicza [zdjęcia, infografika]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Widać efekty prac przy ulicy Chodkiewicza [zdjęcia, infografika]

Mateusz Mazur

Wykonawca zbliża się do półmetka prac ważnej przebudowy na Bielawach. Drogowcy przekonują, że wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem.

Prace zostały podzielone na kilka etapów. Po to, aby umożliwić mieszkańcom dojazd do swoich posesji. Najbardziej zaawansowane roboty widać na odcinku od ulicy Wawrzyniaka do Jastrzębiej. Do pierwszych warstw podbudowy jezdni ułożone zostały już krawężniki. Ruszyły też pierwsze prace związane z wylewaniem asfaltu.

- Konstrukcja jezdni na ulicy Chodkiewicza na niektórych odcinkach będzie miała nawet metr grubości - wyjaśniają drogowcy.

Głównym celem przy tej inwestycji jest przywrócenie ulicy jej śródmiejskiego charakteru. Przypomnijmy, że kilka lat temu zmodernizowano odcinek od ulicy Gdańskiej do Sułkowskiego. Ponad ośmiomiesięczna inwestycja przyniosła efekt, a zarówno kierowcy i motorniczy są zadowoleni z nowej jezdni.


Remont ulicy Chodkiewicza
Create your own infographics

Teraz ma być podobnie, bo do momentu rozpoczęcia robót drugi odcinek ulicy Chodkiewicza wyglądał jak ser szwajcarski. Pełno było na nim dziur, a zmotoryzowani niejednokrotnie wyrywali sobie włosy ze złości. Wykruszenia mocno utrudniały przejazd, a czasem bydgoszczanie nawet uszkodzili swoje auta.

- Remont Chodkiewicza z pewnością przywróci komfort i bezpieczeństwo poruszania się po jezdni - mówił nam Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Gdy cała inwestycja się zakończy, a ma to nastąpić dokładnie 21 września, natkniemy się nie tylko na nowy dywanik, ale i zmodernizowane torowisko, całą infrastrukturę tramwajową oraz pętlę na Bielawach. Wzdłuż ulicy poprowadzona zostanie nowa ścieżka rowerowa. Będzie też wprowadzona nowość w postaci umożliwienia kierowcom skrętu w prawo z alei Wyszyńskiego w kierunku Chodkiewicza.

- Po zakończeniu remontu prędkość na ulicy zostanie zredukowana do 40 km/h, a na części ulic zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy - zapowiada Kosiedowski.

Na czas prowadzenia prac cały odcinek jest oczywiście wyłączony z ruchu. Przypomnijmy zatem, że tramwaje linii nr 4 i 6 zostały tymczasowo skierowane do Lasu Gdańskiego. Na pętli wokół inwestycji (Teatr Polski - Gdańska - Sułkowskiego - Kamienna - Wyszyńskiego - Powstańców Wielkopolskich - Mickiewicza) kursuje autobus zastępczy "Za T4".

Tak wyglądają prace na ulicy Chodkiewicza.
ZDMiKP Tak funkcjonuje linia "Za T4".
Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.